Haber Detayı
02 Nisan 2020 - Perşembe 09:30 Bu haber 3216 kez okundu
 
İşte Ordu’da Vaka Sayısı!
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı sonrası corona virüsü ile ilgili son dakika bilgilerini açıkladı.
SAĞLIK Haberi
İşte Ordu’da Vaka Sayısı!

 Bakan Koca, toplam vaka sayısının 15 bin 679’a, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 277’ye yükseldiğini açıkladı. Bakan Koca ayrıca, il il Türkiye’deki corona virüs vakalarının sayısını açıkladı.

HAYATINI KAYBEDENLERİN SAYISI 277’YE YÜKSELDİ

Bakan Koca yaptığı açıklamada, “Mücadelenin temelinde kişiler var. Lise öğrencisinden akademisyenine kadar bütün insanımız var. Bugünler tahammül ve dirayet günleridir. Bugünler şüphesiz geçicidir. Bir yönüyle bu bir savaştır. Halk sağlıüğı savaşdır. Mümkün olduğu kadar bu savaştan ölmeden çıkmak erkenden kontrole almaktır. Virüsün bütün gücü yayılma fırsatıdır. Bu savaşta bu gücü tanımayalım. Sizleri bu savaşta kahraman olmaya davet ediyorum. Eğer bunu başaramazsak kayıplarımız artacak. Yuvamız gücümüz olmalıdır. Şehirlerde hareketlilik ne kadar az olursa o kadar galip gelirsiniz. Son 24 saatte yapılan test sayısı 14 bin 396, vaka sayısı 2 bin 148. Hayatını kaybedenlerin sayısı 63. Toplam 333 hastamız iyileşti. Toplam hayatını kaybedenlerin sayısı 277 oldu” dedi.

İL İL VAKA SAYILARI

İl il vaka sayılarını da açıklayan Bakan Koca “İşte Vaka sayımızı gösteren tablo. Sayılarımız artıyor ama vakalarımız içindeki ölüm oranı 1.58. Bu anlamda birçok ülkeden aşağıda olduğumuzu belirtmek istiyorum. Hedefimiz burada hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısını azaltmak. Bugüne kadar illerimizdeki dağılımı göstermemiştik. İtalya’da bir bölgeden bütün İtalya’ya virüsün yayılmasına sebep oldu. Biz de o hatayı işlemek istemedik. Artık bütün illerimizde bu vakanın olduğunu biliyoruz. Daha çok vaka İstanbul’da. İstanbul’daki vaka sayısı 8 852. 60’lara yakın. 853 vaka İzmir, 752 vaka Ankara, 410 vaka ise Kocaeli, Konya 584 vaka” dedi.

Bakan Koca’nın açıkladığı haritada Ordu’da 71 pozitif vakanın olduğu öğrenildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, Ordu’da, Vaka, Sayısı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı G-CTZQWJWG0X