Haber Detayı
18 Şubat 2020 - Salı 22:28 Bu haber 384 kez okundu
 
‘İlk hedefimiz iktidarı devirmek’
Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) çiçeği burnunda Ordu İl Başkanı Atila Şahin yaptığı açıklamada, bundan sonraki hedeflerinin iktidarı devirmek olduğunu açıkladı.
SİYASET Haberi
‘İlk hedefimiz iktidarı devirmek’

Üç adayın bulunduğu CHP Ordu il kongresinde ipi önde göğüsleyerek ikinci kez CHP Ordu İl Başkanı seçilen Atila Şahin, ilk açıklamasını Ordu Olay Gazetesi’ne yaptı. Hafta sonu yapılan seçim sonrası ilk mesajını veren CHP Ordu İl Başkanı Atila Şahin, “Çok zorlu bir yarış oldu. Birbirinden değerli rakiplerle yarıştık. Ancak bu sonuçta parti iç bir yarıştı. Asıl yarış bundan sonra iktidar karşı olacak. Bizim bundan sonraki hedefimiz bu iktidarı devirmektir. Türkiye’ye adaletin ve güveninin gelebilmesi için CHP iktidarının kurulması gerekiyor. Bunun için de bu iktidarın devrilmesi gerekiyor. Bunu da seçimde birlikte yarıştığımız diğer arkadaşlarımla birlikte yapacağız” dedi.  

Seyit Torun yorumu

Kongrede CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun’un kendisini desteklemediği ve başarısının aynı zamanda ona karşı da elde edilmiş bir başarı olduğu yönündeki yorumları da değerlendiren Şahin, “İfade ettiğim gibi bu bir parti içi yarıştı. Burada insanlar zaman zaman farklı tercihte bulunabilirler. Seyit Bey de böyle bir tercihte bulunabilir. Ancak bu orada kalır. Seyit Bey, CHP Genel Başkan Yardımcısıdır ve Ordu Milletvekilidir. Seyit Bey benim genel başkan yardımcımdır” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘İlk, hedefimiz, iktidarı, devirmek’,
Yorumlar
Haber Yazılımı