Haber Detayı
01 Temmuz 2019 - Pazartesi 13:19 Bu haber 303 kez okundu
 
Günay'dan Bomba Açıklamalar
AK Partili bazı isimlerin yeni bir parti oluşumuna girdiği iddialar gündeme bomba gibi düşerken eski bakan Ertuğrul Günay'dan flaş açıklamalar geldi. İddiaları doğrulayan Günay, “Ali Babacan 5'li kurulun sözcüsü olacak” iddiasını da doğruladı.
SİYASET Haberi
Günay'dan Bomba Açıklamalar

Türkiye'de son aylarda AK Partili bazı isimlerin yeni bir parti oluşumuna girdiği iddia ediliyor. Kültür ve Turizm eski Bakanı Ertuğrul Günay'dan yeni parti kurması muhtemel bu isimlerden en çok konuşulanlardan biri Ali Babacan hakkında bomba açıklamalar geldi.

 

Babacan'ın çalışmalarına hız verdiği yeni hareketin toplantılarına zaman zaman katıldığını belirten Günay, "Ali Babacan 5'li kurulun sözcüsü olacak" iddiasını da doğruladı.

 

“HERKESLE İSTİŞARE YAPILIYOR”

Yurt dışında yaşayan birçok bilim insanına davette bulunulduğuna da değinen Günay, siyasetin farklı kulvarlarından ve toplumun her kesiminden isimlerle de bir araya geldiklerini ifade etti. Günay, "İYİ Parti gibi yalnızca bir partinin içinden çıkıp yola devam etmek gibi bir düşünce doğru değil. Herkesle istişare yapılıyor" diye konuştu. Günay ayrıca yeni hareketin en geç yeni yıla kadar yola çıkması gerektiğini ifade etti.

 

5'Lİ KURUL İDDİASI

AK Parti'de yönetimin ve politikaların belirlenmesinin tek kişinin iradesinde olmasına eleştirel yaklaşan ve kurulacağı iddia edilen partinin 5'li bir komisyon aracılığıyla ile yönetileceği ifade ediliyor. 5'li kurul olarak da adlandırılan komisyonda Abdullah Gül, Beşir Atalay, Fehmi Koru, Sadullah Ergin ve Haşim Kılıç'ın olacağı konuşuluyor.

Kaynak: (Orducu) - Orducu Editör:
Etiketler: Günay'dan, Bomba, Açıklamalar, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı