Haber Detayı
01 Mart 2020 - Pazar 21:32 Bu haber 179 kez okundu
 
Güle Güle Suriyeliler!
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, İdlib'de şehit olan askerlerimize rahmet, Türk milletine başsağlığı diledi
SİYASET Haberi
Güle Güle Suriyeliler!

MHP'li Enginyurt, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ''33 askerimiz şehit oldu. Kanımızı akıtanların kanı kurusun. Kancık Rusya, katil Esad hesabını verecek. Türk Milletinin göz yaşlarında boğulacaksınız . Şehitlerimize Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun. Yaralı askerlerimize acil şifalar diliyorum'' dedi. Türkiye'nin İdlib'deki saldırı sonrası Avrupa'ya gitmek isteyen mültecilere kapıları açma kararını da değerlendiren Enginyurt, konuyla ilgili şu ifadelere yer verdi; ''Suriye vatandaşlarına ülkeyi 30 gün içerisinde terk edin çağrısı yapıldı. Suriyeliler, AB ülkelerine gitmek için yola çıktılar. AB ve Dünyayı şimdi göreceğiz. İnsanlık kimde ne kadar var? Şapka düşsün kel görünsün. Güle güle Suriyeliler! Hoş gelişler ola Avrupa'' dedi.
 
''Biraz dikkat edelim''
Enginyurt; ''Liderim olduğu için söylemiyorum; Söylediklerini dikkate alsak, tavsiyelerine kulak versek, hedeflerini görsek, çağrılarına uysak, eyvah demeyeceğiz. Devlet Bahçeli, millet için devlet için konuşuyor. Biraz dikkat edelim. Zararlı çıkmayız. Şehitlerimizi rahmetle anıyorum'' dedi. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Güle, Güle, Suriyeliler!,
Yorumlar
Haber Yazılımı