ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Murat Aslan Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Şeyh Yunus Emre
Email: muratarslan@haberunye.com 

Ünyemiz için önemli çalışmalardan biri olarak gördüğüm Şeyh YUNUS türbesi ile ilgili yapılan çalışmaları bir memleket sevdalısı olarak takdir etmemek mümkün değil. Emeği geçenlere Ünyeliler adına teşekkür ediyorum.
       Sayın Yaşar ARGAN hocamızın Yunus Emre Külliyesi koruma yaşatma derneği başkanı olarak konu ile alakalı              yapmış olduğu başarılı çalışmaları yakinen takip etmekteyim. Külliyenin restorasyonu ve peyzaj düzenlemesi için vermiş olduğu mücadelenin iler ki zamanlarda ne kadar önemli olduğunu daha iyi anlayacağız kanaatindeyim. Kanımca Memleketimizin kalkınabilmesi, herkese iş, aş ve mürehveh bir hayat sağlanabilmesi için en önemli aktörün turizmden geçtiğini düşünenlerdenim. Ünyemizin kendi insanı ve yerli ve yabancı gezginler için gezilebilecek, yerlerin başında Yunus Emre Türbemiz gelmektedir. Bununla birlikte mümkünatı olabilirse hükümet konağımız başka bir yere taşınır, arka planda kalan Ünye tarihini açığa çıkarabilirsek daha güzel olacaktır. Sayın Yaşar KARADUMAN abımızın son yazısını büyük bir üzüntü içinde okudum. Keşkelerle dolu bir yazı. Eskilere özlem, kendi ellimizle yok ettiğimiz güzelim Ünyemiz. Tarihimize sahip çıkamıyoruz, bende dâhil olmak üzere, kendi çıkarlarımızın peşinde koşmaktan güzelim memleket beton yığınlarına teslim ettik ve hala da etmekteyiz. Yunus Emre dernek başkanı Sayın Yaşar ARGAN beyin kitaplaştırdığı Şeyh Yunus Emre ile ilgili çalışmayı tüm Ünyelilerin ve Ünye sevdalıların takip edeceğinden hiç şüphem yoktur. Memleket için kalıcı bir eser meydana getirmişlerdir. Bu topraklar için güzel eserler bırakan herkesten Allah razı osun.
    Siz değerli Ünyelilere şu öneride bulunmak istiyorum. Yeni yapıla devlet hastanemize Şeyh Yunus Emrenin adını verelim. Mümkün olabilirse Külliyemizin bulunduğu Saca Mahallemizin ismini Yunus Emre Mahallesi olarak değiştirelim. Ünye kamuoyunun ve idarecilerimizin bu konudaki yaklaşımları bu konuda belirleyici olacaktır.
      Sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

22.01.2013

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu