ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Fatih Yıldıran Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ah Şu Bekarlık..!
Email: fatihyildiran@haberunye.comTürkiye Bekar Erkekleri Koruma ve Kollama Derneği Dönem temsilcisi Sn Fatih YILDIRAN bizlere, bekar erkeklerin sorunları ile ilgili bir takım önemli açıklamalarda bulundu.İstifadenize sunuyoruz:

 

Memleket olarak zor bir dönemden geçiyoruz.Tatil mevsimi olması nedeniyle bu aralar “Hacı, çoluk çocuğu memlekete gönderdim, bekarlık ne zor işmiş yahu” türünden pek çok yakınma duymuşsunuzdur.Aslında zararsız olan bu arkadaşları toplumdan soyutlanmamalıyız.Bunlar, reddedemeyeceğimiz sosyolojik gruplardır ve sayıları azımsanamayacak kadar çoktur.

 

Tamamen iyi niyetlerle çoluk çocuğunu memlekete gönderip şehir hayatının stresinden uzaklaştırmak, tatillerini daha iyi geçirmelerini sağlamak gibi bir takım iyi niyetler sonucu tek başına yaşamak zorunda kalmış kimselerdir.

 

Şu an Türkiye’de bu yanılgıya düşen bir çok erkek menemene talim etmek zorunda kalıyor.Sırf bu yüzden domates piyasasında aşırı artışlar yaşanmakta olup, piyasadaki kontrolsüz domates talebi yüzünden ihracat oranlarımız düşüşe dahi geçmiştir.Hükümetimizden bu yönde tedbirler bekliyoruz.

 

Yıllardır ev işlerinde hiçbir tecrübesi olmayan üyelerimizin bulaşık yıkamak, çamaşır ütülemek gibi durumlara düştüğünü sizlerle paylaşmak durumundayım.Hatta beni çok duygulandırdığı için paylaşmak isterim, bir üyemiz anlattı ismi lazım değil, kendisi evi boş bulunca evde rahat rahat sigara içmek istemiş.Bir müddet sonra tüllerin renginin değiştiğini fark edince tülleri yıkamak zorunda kalmış.Düşünebiliyor musunuz?  Hatta ve hatta çamaşır suyuyla tuvalet temizleyenini bile duyuyoruz!

 

Mesela bir üyemiz, gecenin ikisinde acıktığında evde makarnanın haricinde yiyecek bir şey olmadığını fark ediyor. Ve bu şahıs hayatında hiç makarna yapmamış! Yaşadığı hayal kırıklığının ardından kendini toparlaması çok zaman almıyor.”Ben makarna yapabilirim” diyor kendi kendine.Vakit geç olduğundan dolayı telefon hakkını da kullanamayan üyemiz, makarnanın ambalajındaki tarifi okuyarak makarna yapmayı başarıyor! Ertesi gün derhal markete giderek, ambalajını en çok beğendiği makarnadan dört paket alıyor.Böylesi başarı örneklerimiz de var tabi.

 

Yalnız yaşamaya başladıktan bir müddet sonra, halıdaki tozları ayağıyla sağa sola iterek temizleyemeyeceğini fark eden bir çok üyemiz, eline elektrik süpürgesini alarak dip köşe tabir edilen derinlikte (dip bucak ta olabilir emin değilim kafam biraz karışık ) temizlik yapmak zorunda kalabiliyor.

 

Ayrıca, evde yalnız kaldıkları zaman zarfında televizyon kumandasının kendi kontrollerinde olmasının hiçbir anlamı kalmıyor.Bu tür durumlarda, otorite anlamsız bir kavram haline gelebiliyor.

 

Bir de çorap konusu var tabi.Bu da çok önemli.Evde kimse olmadığı zamanlarda, çorabınızı soracağınız kimse olmayacağı için, kendiniz arayıp bulmak zorunda kalıyorsunuz ki, bu da çok trajik bir durum.Bu gün, makineye atacak çamaşır olmadığı için çorabını elinde yıkamak zorunda kalan bir çok üyemiz mevcuttur.

 

Düşecekleri yalnızlık duygusu, onlar için çok tehlikelidir.Düşünün evde tek başına film izliyorsunuz ve komik bir sahnede istemsiz gülüyorsunuz, bir de bakıyorsunuz ki evde sizden başka kimsecikler yok.Tek başına gülmek zorunda kalmak gerçekten kötü bir duygu.Bu tür hallere maruz kalmamak için çoluk çocuğu memlekete göndermek isteyenleri sizin vasıtanızla buradan bir kere daha uyarıyorum.

 

Henüz çoluk çocuğunu memlekete göndermeyen fakat bu yönde planları olan erkekler, derhal bu tür yaklaşımlardan kendinizi muhafaza ediniz.Bu tavır sizlere ilk bakışta baş edilebilir gibi görünebilir.Bunlar bir takım yanıltıcı hallerdir.Bu duygulara mağlup olan arkadaşlar, lütfen tecrübeli bekar arkadaşlardan yardım alsınlar.Tedavisi mümkündür.

 

Bekarlığın sultanlık olmadığını yaşanan bu tür olumsuz vakalardan çok daha iyi idrak ediyoruz.Umarız bunun önü alınır ve kimse tek başına evde yaşamak zorunda kalmaz…

 

Sözlerimi İbrahim Erkal’ın bir türküsüyle sonlandırmak istiyorum;

Ah şu bekarlık, bekarlık..

Bunun neresi sultanlık?!

 

 

Neyse, ocakta yemeğim var, dibi tutmasın.Çamaşırları da asayım bir haftadır makinedeler, olgunlaştıklarını düşünüyorum.onlar da kokmasın.

 

Hepinize hayırlı günler diliyorum….

 

Türkiye Bekar Erkekleri

Koruma ve Kollama Derneği

Dönem temsilcisi:

Fatih YILDIRAN

 

09.08.2015

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu