Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
DolmaKalem Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Baraj kurudu Yolu Kaldı
Email: dolmakalem@haberunye.com

Ünyelilerin, Akkuşluların, Niksarlıların, Tokatlıların yıllardır hayalini kurduğu yoldu Ünye-Akkuş Niksar yolu.


Ünyeliler yarım saatte yeşile ulaşma, Niksar ve Tokatlılar ise yarım saatte denize ulaşma hayalini yıllardır kuruyorlar.

Hele ki, Niksarlılar ve Tokatlıların “Sabah buradan yola çıkıp,  günün ilk saatlerinde Ünye’de deniz gireceğimiz, çamlıkta pikniğimizi yapıp, akşam evimizde olacağımız günleri iple çekiyoruz” hayalleri maalesef bir türlü gerçek olamıyor.

Bu hayalin gerçek olması için zamanında özellikle  Şükrü Yürür ve sonrasında İdris Naim Şahin büyük uğraşlar verdiler. (emek veren diğer vekillerimize saygı duyuyorum ancak onlar kadar uğraş verdiklerini düşünmüyorum)  Ama bu uğraşlar ilginç bir el tarafından hep boşa çıkarıldı. Yıllardır Ünyeliler hep uyutuldu, yok efenim proje yapıldı, ihaleye çıkacak, yok şuradan yapılacak, yok buradan geçecek yol diye diye neredeyse 40 yıl geçti. Peki bu arada ne yapıldı. Hani Ünyelilerin Ünyeli diye övündüğü 7 yıl Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı koltuğunda Hilmi Güler var ya, işte kendisi, Ünyelilere yüzyılın golünü atarak, Ünye Akkuş yoluna birazda Ordululara yaranmak için alternatif bir yol oluşturdu.

 Topçam yolu….

Aslında bu yol ilk başlarda bağlantı yolu gibi kamuoyuna lanse edildi. Çünkü İç Anadolu yolu diye lanse edilse bu bölge insanı büyük tepki gösterecekti. O yüzden pek dillendirilmedi.  Çünkü Yıllardır özlemi çekilen Ünye-Akkuş yolu vardı.

Yıl 2018.

Artık Ordu’dan İç Anadolu’ya geçecek yol İç Anadolu bağlantı yolu diye lanse ediliyor.

Bu yola karşı olduğumu düşünmeyin lütfen. “Yol Medeniyettir” sözüne sonuna kadar katılıyorum. Ordu’dan İç anadolu’ya en güzel yol yapılsın. Fatsa’mızdan Tokat’a bağlantı yolu en güzel haliyle yapılsın. Ama Ünye-Akkuş yolu için de artık birşeyler yapılsın. Halen daha bu halk proje yapılıyor, ihaleye çıkılıyor diye kandırılmasın. Ayıptır günahtır.

Sözüm hem Bakanımıza, hem vekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, siyasilerimize.

Olaya artık siyasi bakmayı bırakın. Yol ordan olmasın buradan olsun diye engel olmayın. Yok biz mani olmuyoruz diyorsanız, gereğini yapın. Yapın ki önümüzdeki yıl yapılacak seçimde halkın karşısına çıktığınızda yüzünüz olsun.

Selam ve saygılarımla.

12.02.2018

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu