ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Ahmet Altun / Ünye Haber Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İlçe Tarım Müdürü Sayın Yetkin Esen..!
Email: bizimahmet52@mynet.com 

Bu konuya geçen yıl gene değinmiş, tedbir alınması gerektiğini yazmıştım. Fakat değişen hiçbir şey olmamış. Bu yıl Eylül ayında balık sezonunun açılmasıyla birlikte, aynı sorunun katlanarak devam ettiğini üzülerek izliyorum. Eş dost sohbetlerinde gündeme geldikçe, işyerinizde ve çevrenizde çok sevilen bir insan olduğunuzu dinliyor, bu vesile ile mutluluk duyuyorum. Bu noktadan hareketle bende bir dostunuz olarak size yalvarıyor, rica ediyor, karşınızda saygıyla diz çöküyorum. Lütfen bu mesele ile biraz daha hassasiyetle ilgilenin istiyorum.
            Uzmanlık alanım olmadığından ben istavrit, hamsi ve palamut balıklarının yasal avlanma boyutlarını çok iyi bilmiyorum ama tezgâhlarda görüyorum, zira ölçüsünü bilmesem de istavritin 3-5 cm boyu ile avlanmaması gerektiğini anlıyorum. Ha keza hamsi ve palamut boyları da çok küçük. Yakında çıkacak olan barbun da aynı akıbeti yaşayacak, şimdiden belli. Hal böyleyken, yasak olmasına rağmen, günah olmasına rağmen ve insanlığa karşı suç olmasına rağmen, bu ufacık balıklar tezgâhlarda, bu kadar alenen ve rahatça nasıl satılabiliyor? Bildiğim kadarı ile Ünye’de bir küçük, bir büyük iki liman var. Şayet bu balıklar o limanlardan şehre giriyorsa birileri çok büyük vebal taşıyor, meseleyi görmezden geliyor demektir, lütfen bu siz olmayın.
            “Bu tür balıkları satıcılardan almayın” veya “birkaç kişinin ekmeği ile oynanmasın” gibi sözler aklınızdan dahi geçmiyordur, bundan eminim. Öyleyse gerekli müdahaleyi yapın ve tedbirlerinizi, kontrollerinizi arttırın. Sizi başımızın tacı edelim.
            Sevgili dostlarım, olmadık bahanelerle siyasi eylemlerden geri durmayan sivil toplum örgütlerinin ve siyasi partilerin bu kadar önemli bir konuda sessiz olmaları da gerçekten ne kadar üzücü değil mi? Denizlerimizi ve balıklarımızı korumak vatanı korumakla eşdeğerdir. Haydi, artık bu vatan ne kadar seviliyor hep beraber görelim.
                                                                                                                      Sağlıcakla kalın…
 

26.09.2011

Yorumlar Toplam Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu