ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
30-09-2017 / 00:05
“Yaz ayında zincir takıyoruz”
İkizce Devecik, Yenice ve Diyek Mahallesi sakinleri Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ve devam eden alt yapı çalışmalarının bir an önce bitirilip, yolların çalışabilecek konuma gelmesini istediklerini belirttiler.

İkizceliler, yağmur yağdığında araçlarına yaz aylarında bile zincir takmak zorunda kaldıklarını söylediler. Alt yapı çalışmaları devam ederken yağmur yağdığında yolların kullanılmaz hale geldiğini belirten Devecik, Yenice ve Diyek Mahalle’si sakinleri çalışmaların biran önce bitirilmesini istiyorlar.

Mahalle halkı adına açıklama yapan Yusuf Alparslan, İdris Alparslan, Şenol Alparslan şunları söylediler:

 

“İkizce Devecik Mahallesi’nden genel altyapı ve su çalışmaları devam ederken yağmur yağdığında yaz ortasında bile araçlar zincir takar duruma geliyor. Devecikte Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin ve İkizce Belediyesi’nin katkılarıyla Devecik Merkezden İkizce güzergâhına doğru çakıllama ve iyileştirme çalışmaları var. Sorduğumuzda Kuzdağı Bölgesine kadar yapılacağını, geri kalan yolların ara ara iyileştirileceğini söylüyorlar. Aslında Devecik halkı Devecik’e sıcak asfaltın ne zaman geleceğini merak ediyor. Devecik’in diğer mahallelerinin birçoğuna yağmur yağdığı zaman araçların çoğu neredeyse gidip gelemiyor.  Bizler, su çalışmasının ardından hızlı bir şekilde yolların daha çalışabilecek konumda olmasını istiyoruz.”

 

Ünye Kent

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu