ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
30-09-2017 / 00:01
Vali eşinden Ünye`ye özel ziyaret
Ordu Valisi Seddar Yavuz`un eşi Selda Yavuz, şehit ve gazi aileleri başta olmak üzere ihtiyaç sahibi, huzurevi ve sevgi evlerine yaptığı ziyaretler kapsamında Ünye`de çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Selda Yavuz’a ziyaretlerinde, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney’in eşi Arzu Güney, Ünye Cumhuriyet Başsavcısı Soner Aygün’ün eşi Serap Aygün, Ünye Askerlik Şubesi Başkanı Binbaşı Bünyamin Dönmez’in eşi Özlem Dönmez ve Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ın eşi Serap Çamyar da eşlik etti. 

- “Her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanındayız” -

 Bayan Yavuz, beraberindekilerle birlikte ilk olarak Hakkari’nin Çukurca ilçesinde el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Kerim Örtücü’nün Gürecülü Mahallesi’nde ikamet eden ailesini ziyaret etti. Burada şehidin annesi Mahide ile babası Ahmet Örtücü tarafından karşılanan Bayan Yavuz, aileye başsağlığı diledi. 

Her zaman şehit ve gazi ailelerinin yanında olduklarını belirten Selda Yavuz, aile ile bir süre sohbet ederek, ailenin acısını paylaştı. 

 Bayan Yavuz, daha sonra ilçenin Bayramca mahallesinde yaşayan muhtaç bir aileyi ziyaret etti. İki çocuğu ile birlikte yaşayan 33 yaşındaki Dudu Gelmez’i evinde ziyaret eden Bayan Yavuz, aileye bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu. 

- Gazi ve huzurevi sakinlerine özel ziyaret -

 Yapmış olduğu ziyaretler kapsamında gazi ailelerini de ziyaret eden Bayan Yavuz, Ünye’nin Kaledere Mahallesi’nde yaşayan Kıbrıs Gazisi Hüseyin Güney’i ve ailesini ziyaret ederek burada bir süre sohbet gerçekleştirdi. 

Daha sonra ilçeye bağlı Tekkiraz mahallesinde bulunan Ahmet Cemal Mağden Huzurevi Ek Binasındaki yaşlıları ziyaret etti. 18’i erkek, 6’sı kadından oluşan huzurevi sakinleriyle ilgilenen ve Ahmet Cemal Mağden Huzurevi Tekkiraz Ek Hizmet Birimi Müdür Yardımcısı Mehmet Doğan Pınar’dan bilgiler alan Selda Yavuz, huzurevi sakinleri ile bir süre sohbet etti. 

- Sevgi Evleri’ndeki çocuklar unutulmadı -

Bayan Yavuz’un Ünye ilçesini ziyareti kapsamında son durağı Ünye Sabancı Çocuk Evleri oldu.

0-18 yaş grubu çocukların bulunduğu Çocuk Evleri'nde inceleme yapan Bayan Yavuz, Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Özlem Gök Özkan ve Sabancı Çocuk Evleri Müdürü Aybüke İnal Karaoğlan’dan bilgiler aldı. Çocukların kaldığı odaları da gezen Bayan Yavuz, çocuklar ile birlikte vakit geçirdi. 

Bayan Yavuz, çocuk evlerini ziyareti kapsamında eğitim-öğretim gören kız öğrenciler ile de bir süre sohbet etti.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu