ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
28-12-2017 / 19:54
Müftülük Sitesi`nde inşaata start verildi
Ünye`de uzun yıllar konuşulan, eksikliği hissedilen ve yaklaşık 10 gün önce ihalesi yapılan Müftülük Sitesi inşaat çalışmaları başladı. 3 Milyon 230 Bin lira bedelle ihale edilen Müftülük Sitesi 898 metre kare alandan oluşurken, hizmet binasının alanı 490 metrekarede yer alacak. Proje kapsamında 15 araçlık kapalı otoparkın yanı sıra, konferans salonu, toplantı salonları ve Diyanet Vakfı yayınlarının satışa sunulacağı satış noktası da oluşturulacak.

Ünye Müftülüğünün 21 Aralık 2017 Perşembe günü ihalesini yaptığı hizmet binası yapımı için 4 ayrı firma teklif verirken, RSM inşaat 3 milyon 230 bin lira ile inşaatı yapmaya hak kazanmıştı. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından Ünye Müftüsü Başsan ve RSM inşaat işletmecisi Rasim Çiçek arasında sözleşme imzalanarak firma çalışmalarına başladı.

-Müftülük binasının bazı özellikleri-

İlçenin Liseler Mahallesi Garaj Camii karşısında yer alan Kamyon Garajına yapılacak olan müftülük sitesinin toplam alanı 898 metre kareden oluşurken, hizmet binasının alanı 490 metrekarede yer alacak. Proje kapsamında 15 araçlık kapalı otoparkın yanı sıra, konferans salonu, toplantı salonları ve Diyanet Vakfı yayınlarının satışa sunulacağı satış noktası da oluşturulacak.

 “Müftülük Hizmet Binamız Çok Amaçlı”

Ünye Müftüsü Vedat Başsan, Müftülük binasının Ünye için bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Müftülük hizmet binasını çok amaçlı olarak hizmet vereceğini ifade eden Müftü Başsan, şunları söyledi:

 

“Müftülük Sitesi’nin Ünye’ye kazandırılmasında emeği geçen Ünye Belediyemize ve Belediye Başkanımız Ahmet Çamyar’a çok teşekkür ederiz. Projemizi bitirdik, ihalemizi 21 Aralık’ta yapıp yüklenici firmayla sözleşmemizi 1,5 sene olarak yaptık, ama inanıyoruz ki proje 1 sene içerisinde bitirmiş olacağız. Hizmet binamız çok amaçlı olacak. Sadece resmi bir bina değil, alt katı özellikle hanımlara ve kitap okuyucularına kitap kafe şeklinde, Türkiye Diyanet Vakfı’nın ve başkanlığın eserlerini de satacağı yerler olacak. Üstü konferans salonu, yetişkinlere yine kurs alanı ve toplantı salonlarımızda olacak. Ünye’ye güzel bir hizmet sunacağımıza inanıyoruz. İlçemize hayırlı olsun, imkânı olan Ünyeli kardeşlerimizin desteklerini bekliyoruz.”

 

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu