ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
26-09-2017 / 22:59
Bayan Yavuz, Sosyal Amaçlı Ziyaretlerini Sürdürüyor
Vali Seddar Yavuz`un eşi Selda Yavuz, şehit ve gazi aileleri başta olmak üzere ihtiyaç sahibi, dul ve yetim ailelerle, engelli aileleri evlerinde ziyaret etmeye devam ediyor.Bugünkü ziyaretini Fatsa ilçesine yapan Bayan Selda Yavuz, burada da şehit ve gazi aileleri, engelli vatandaşlar ile Sevgi Evi'nde kalan çocukları yalnız bırakmadı.

 

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz, beraberinde Fatsa İlçe Kaymakamı Mehmet Yapıcı’nın eşi Türkan Yapıcı ile birlikte ilk ziyaretini 12 Ekim 2016 tarihinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada şehit düşen Jandarma Uzman Onbaşı Sercan Öklük’ün ailesine gerçekleştirdi.

 

İlçenin Evkaf mahallesinde yaşayan şehit ailesini ziyaret eden Selda yavuz, şehit babası Nihat Öklük ve annesi Bülbül Öklük’e, başsağlığı dileğinde bulundu.

 

Şehit ailesi ile bir süre sohbet eden Bayan Yavuz, “Acınızı paylaşıyorum. Sizin acınız, bizim acımızdır. Şehit aileleri bizim başımızın tacı. Sizler bize şehitlerimizin emanetisiniz” diye konuştu. 

 

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten şehit Sercan Öklük’ün babası Nihat Öklük ve annesi Bülbül Öklük, “Sayın Valimizin eşi Selda hanımın evimize gelerek, bizlere ziyarette bulunmalarından dolayı çok mutlu olduk. Yakın ilgileri bizleri çok mutlu etti. Kendisine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştular.

 

Selda Yavuz, şehit Sercan Öklük’ün ailesini ziyaret ettikten sonra  ilçenin Mustafa Kemal Paşa  mahallesinde ikamet eden Gazi Mehmet Gürtepe’yi evinde ziyaret etti.

 

1992 yılında Şırnak'ın Silopi ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada yaralanan Mehmet Gürtepe ve eşi Ayşe Gültepe’yi ziyaret eden Bayan Yavuz, aile ile sohbet ederek, bir sıkıntılarının olup olmadığının sordu.

 

Selda Yavuz, ”Gazilerimize her zaman şükranlarımızı sunuyoruz. Sizlere çok şey borçluyuz ve her zaman yanınızdayız” dedi.

 

Vali Seddar Yavuz’un eşi Selda Yavuz daha sonra, Fatsa  ilçesi Mustafa Kemal Paşa mahallesinde kızı Tuğçe Birtek ile birlikte yaşayan kanser hastası Hüsne Birtek ve Sakarya mahallesinde yaşayan böbrek hastası Emine Yıldız’ı evlerinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti ve yaşadıkları sorunları dinledi.

 

İhtiyaç sahibi ve engelli ailelerle yakından ilgilenen ve onların sıkıntılarını paylaşan Bayan Yavuz, “Devletimiz her zaman muhtaç, engelli, hasta ve yaşlılarımızın yanındadır. Sizlerin sıkıntılarını dinlemek ve çare bulmak, sizlere yardımcı olmak için buradayız” dedi. 

 

Selda Yavuz, Fatsa programı kapsamında son olarak Sevgi Evleri'nde kalan öğrencileri de ziyaret etti.

 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Özlem Gök Özkan, Fatsa Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi Müdürü Önsal Kaya ve Fatsa Sosyal Hizmetler Merkezi Müdürü Mehmet Ekici ile birlikte Sevgi Evini ziyaret eden Bayan Yavuz, burada yetkililerden bilgi aldı.

 

Çocuklar ile bir süre sohbet eden Bayan Yavuz, çocuklara bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sordu.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu