ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
24-09-2017 / 23:01
İşi gücü Altınordu !!!
Ordu Büyükşehir Belediyesi Büyükşehirin tüm imkanlarını Altınordu`suna kaydırdı.

Ordu Büyükşehir Belediyesinin Ordu'nun en önemli vitrinlerinden olan Altınordu ilçesi Akyazı plaj mevkisinde yaptığı çalışmaları görenler hayran kalıyor. Gece gündüz aralıksız yürütülen çalışmalar sonrasında ortaya çıkan modern görünüm, kentin güzelliğine güzellik katarken, konforuyla da vatandaşların takdirini kazanıyor.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu'da Vali Konağı ile Soya Kavşağı arasındaki 4.5 km'lik güzergah üzerinde yapılan çalışmaların tamamlandığını belirterek, vatandaşlara modern bir yaşam alanı sunduklarını söyledi. Sosyal hayatı canlanan bölgenin adeta bir cazibe merkezi haline geldiğini ifade eden Başkan Yılmaz, "Sahil kesiminde yaptığımız çalışmalar, bölgemizi çok önemli bir sosyal yaşam alanı haline getirdi. Vali Konağı ile Soya Kavşağı arasındaki 4.5 km'lik güzergah boyunca gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında, altyapıyı tamamen yenileyerek yollarımızı sıcak asfaltla buluşturduk. Yol kenarlarında yürüyüş, koşu ve bisiklet yolları ile akıllı bisiklet istasyonları oluşturduk. Peyzaj düzenlemelerinin ardından, otopark sorununu da çözdüğümüz Altınordu sahilimiz adeta bir cazibe merkezi haline geldi" dedi.

Hayata geçirdikleri projeler ile geleceğin Ordu'sunu inşa ettiklerine vurgu yapan Başkan Enver Yılmaz, "Büyükşehir Belediyesi olarak, vatandaşlarımızla birlikte geleceğin Ordu'sunu inşa etmek için çalışıyoruz. Yeni aydınlatmaları, kaldırımları ve sıcak asfaltıyla Altınordu sahilimizde tam bir değişim ve dönüşüm gerçekleştirdik" diye konuştu.

Başkan Yılmaz, sahil bandında bulunan yürüyüş, koşu ve bisiklet yolu kenarına araç park edilmesine yasak getirdiklerini söyleyerek, bölgede bazı noktalarda otopark oluşturup özellikle engelli ve çocuklar için sahil şeridinde tehlike arz eden araç parkı sorununa da kalıcı çözüm ürettiklerine dikkat çekti.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu