Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Yerel Haberler
22-12-2014 / 18:28
Ünye Çevre Yolu Açıldı
Ünye`nin 30 yıllık rüyası Çevre Yolu, Başbakan Erdoğan tarafından hizmete açıldı. 13,5 km uzunluğunda ki Ünye Çevre Yolu, toplam 352 milyon liraya mal oldu.

Ünye Cumhuriyet Meydanı’nda halka hitap eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, miting sonrasında aralarında Ünye Çevre Yolunun da bulunduğu topu açılış gerçekleştirdi. Ünye’nin 30 yıldır gündeminde olan ve temeli 2007 yılında dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak tarafından atılan Ünye Çevre Yolu 6 yıl aradan sonra hizmete açılmış oldu.

2011 yılında tamamlanması öngörülen ancak 1920 metre uzunluğundaki Yunus Emre Tünelinde meydana gelen göçük ve daha sonra viyadüklerde meydana gelen çatlaklar nedeniyle 2 yıl gecikmeli olarak hizmete açıldı. Sabah saatlerinden itibaren trafiğe açılan çevre yolu ile birlikte Ünye şehir merkezi geçişi de büyük oranda rahatlamış oldu.

13,5 km uzunluğundaki Ünye Çevre Yolu, toplam 5.2 km uzunluğunda 4 tüpten oluşan tünel, bir adet 230 Metre uzunluğunda viyadük, 4 adet köprülü kavşak ve 17 tane dere köprüsünden oluşuyor.

Başbakan Erdoğan’ın toplu açılış töreni ile Ünye’de çevre yolunun yanı sıra, Ünye Milli Eğitim Müdürlüğü Turizm ve Otelcilik Meslek Lisesi, Ünye Mehmet Necati Vidinli Teknik ve EML, Denizcilik Anadolu Lisesi, Ünye Mehmet Necati Vidinli Teknik ve EML, Denizcilik Anadolu Lisesi, Ünye Bayramca Anaokulu, Ünye Gölevi Mahallesi Anaokulu, Ünye Mustafa Rakım Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonu, Ünye Kapalı Tribün İnşaatı, Ünye Cevizdere Doğal Çim Futbol Sahası, Ünye Tekkiraz Beldesi Kapalı Halı Sahası, Ünye İlçe Emniyet Müdürlüğü Kent Güvenlik Yönetim Sistem(MOBESE) Projesi, Ünye Kaymakamlığı Turizm Danışma Bürosu, İl Özel İdaresi İçme Suyu Tesisi, Köydes Yol Yatırımları, Köydes İçme Suyu Yatırımları, Ünye Belediyesi İçme Suyu Arıtma, Çamlık Mesire Alanı, Sahil Yürüyüş Yolları, Atatürk Parkı Otopark ve Restoranı, İtfaiye Binası, Yeni Otogar Binası, , Tekkiraz Belediyesi Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılışı yapıldı.

 

Ünye TV

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu