Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Yerel Haberler
20-10-2013 / 19:04
Kore Gazisi Vefat Etti, Cenaze Namazını Oğlu Kıldırdı
Samsun`a bağlı Kozluk Beldesi Akçay mahallesinde yaşayan 91 yaşında ki Kore Gazisi Hasan Doğancı, kalp yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.

1952-1954 yılları arasında askerliğini Kore’de muharebelere katılarak geçiren 6 çocuk babası İstiklal Madalyalı Kore Gazisi Hasan Doğancı, Akçay Merkez Camiinde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazını ise Ünye Taşbaşı Camiinde imamlık yapan oğlu Nurettin Doğancı kıldırdı.

 

Düzenlenen cenaze törenine Samsun Alay Komutanı Tuğgeneral Ufuk Ekinci, Terme Kaymakamı Fahri Meral, Kozluk Belediye Başkanı Şenol Kul, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril, ailesi ve sevenleri katıldı.

 

Tören öncesi duygu ve düşüncelerini dile getiren Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şube Başkanı Ahmet Diril; “Dünyada hiçbir toprak parçası bizim topraklarımız kadar vatan olmayı hak etmemiştir. Aziz topraklarımız üzerinde kahraman şehitlerimizin ve gazilerimizin mübarek kanları adeta hamur olmuştur. Gölgesinde hür ve bağımsız olarak yaşadığımız şanlı bayrağımız, rengini ve şeklini bu mübarek kanlardan almıştır. Şu anda merasimini yaptığımız Kore Gazimiz Hasan Doğancı amcamız, yüce Türk milletinin yüksek ahlaki değerlerinin bütün özelliklerini taşıyan üstün feragat ve cesaret örneği göstererek Türk milletinin adını tarih sayfalarına nakşetmiş bir kahramandır. Kendisi çok mümtaz ve beyefendi bir insandı. Ben kendisine Allah rahmet eylesin diyorum. Geride kalan bütün kederli ailesine başsağlığı diliyorum” dedi.

 

Cenaze namazının ardından Kore Gazisi Hasan Doğancı’nın naşı, Akçay Mezarlığına götürülerek toprağa verildi.

 

Ünye TV

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu