ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
20-09-2017 / 00:24
Vali Yavuz gazi ve şehit yakınlarıyla birarada
Vali Seddar Yavuz, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazi, gazi yakınları ve şehit ailelerinin onuruna bir yemek verdi.


 

Olive Restorantta düzenlenen yemeğe Vali Seddar Yavuz, eşi Selda Yavuz, AK Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu, Oktay Çanak, Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz,  İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan, İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten, Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, daire müdürleri, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Başkanı Mehmet Ali Gümüşkaya, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Hasan Kaplan, Polis Şehitleri ve Malul Gazileri Yardımlaşma Derneği Başkanı Şenel Şahin ile gaziler ve şehit aileleri katıldı.

 

Vali Seddar Yavuz ve eşi Selda Yavuz, yemek öncesinde gaziler, gazi yakınları ve şehit aileleri ile yakından ilgilenerek, bir süre sohbet etti.

 

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla gazi, gazi yakınları ve şehit ailelerinin onuruna düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Vali Seddar Yavuz,  "Çok anlamlı bir gün vesilesi ile bir araya gelmiş bulunuyoruz. Bu vesile ile soframızı şereflendiren siz kıymetli konuklarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve şükranlarımı arz ediyorum. Hepinizin bildiği gibi 1071’de başlayan diriliş, kıyam, uyanış ve ilahi kelimetullah peşinde koşan bu aziz millet, bin yıllık serüveninde birçok badireyi atlatmıştır. Allah’a hamdolsun ki, yolumuz doğru, istikametimiz doğru, niyetimiz doğrudur. İşte bu ilahi kelimetullahı yüceltme uğrundaki mücadelemiz sadece bizim için değil, tüm Müslümanlar için, hatta tüm insanlık için bir ışık, bir aydınlık ve bir nur olmuştur. Bu millet her zaman hakkı, hukuku, tutmuş kaldırmış, her zaman haklının yanında yer almış, mazlumun koruyucusu olmuş, her kim olursa olsun bir tas çorba olmuş ve bir gölge olmuştur. Bu sadece Müslümanlar için değil, bizden aman dileyen her kim olursa olsun, bu milletin tarihi hep cömertlik, alicenaplık, kahramanlık, yiğitlik ile doludur. Bir medeniyet düşünün ki, sadece güce dayanıyorsa yaşayamaz. Sadece zulmü ön görüyorsa, yaşaması mümkün değil. O yüzden bizi yücelten hepinizin bildiği gibi bu alicenaplığımız, mazlumun yanında duruşumuz ve asla güçlünün yanında yer almayışımızdır" diye konuştu.

 

Vali Yavuz, "Bin yıllık tarihimize baktığımızda, onur ve şeref duyacağımız bir tarih ile karşı karşıyayız. Bu onur ve şerefin ebetteki sağlanmasındaki en önemli katkı şehitlerimizin ve gazilerimizin adeta şehadete, kahramanlığa, gül bahçesine girercesine koşmasıdır. Kur'an-ı Kerim'de diyor ki, 'Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Bilakis onlar diridirler, fakat siz onları bilemezsiniz.' İşte bu şuur, bu inanç, bu imanla yolumuza devam ediyoruz. İnşallah bu asır, bizim asrımız olacak. Her türlü tuzaklar, her türlü hileler, başarısız olacak. Çünkü, biz tuzak kurmuyoruz. Biz hiç kimsenin toprağına, canına ve malına göz dikmiyor ve kastetmiyoruz. Bizim toprağımıza, bizim canımıza kast edenler, tarihte derslerini hep almıştır, yine almaya devam edecektir. Bunun şartı birlik, beraberlik, kardeşlik, hukukundan geçiyor" şeklinde konuştu.

 

"Biz birbirimizi gerçekten seversek, Allah için seversek, menfaat için değil, çıkar için değil, o zaman işte bu ülke başka bir ülke olacak" diyen Vali Yavuz, "Ben inanıyorum ki, bu ülkenin geleceği, bu dünyanın geleceği, bizim geleceğimizle eş değerdir. Eğer biz başarılı olursak, yeniden dünyada hakkı, hukuku; haykıracak bir ülke ve bir millet doğacak. Eğer biz yolumuzu sapıtırsak, geçmişte çekmiş olduğumuz çileleri tekrar çekçeğiz. O yüzden bir yol ayrımındayız, bu yol ayrımını herksin çok net bir şekilde değerlendirmesi gerekiyor. Allah zalimlere yardım etmez, Allah hakkı ve hukuku tutup kaldıranlara, yolundan gidenlere yardım eder. Ben inanıyorum ki, bu ülke son dönemde artan bir oranda sadece ülkemiz için değil, tüm Müslümanlar için, tüm insanlık için hakkı, hukuku haykırıyor ve dünya beşten büyüktür diyor. İşte dünya beşten büyüktür kavramı aslında zulme, sömürüye bir başkaldırıdır. İşte bu başkaldırıyı bu aziz millet bin yıl önce yaptığı gibi bugün de tekrar yapıyor. Bu duygu ve düşünce içerisinde hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum" dedi.

 

Vali Yavuz, "Bugün, bir başka önemli gün. Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ilimizi şereflendirdiği gündür. Bu vesile ile de, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını bir kez daha rahmetle minnetle ve şükranla yad ediyorum. Ruhları şad olsun. Gazilerimize, şehitlerimize minnet ve şükran duygularımızı bir kez daha ifade ediyorum. Allah rahmet eylesin, mekânları cennet olsun, bizleri de inşallah onlar ile birlikte haşreylesin" diyerek, konuşmasını tamamladı.

 

Programda, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Ordu Şube Başkanı Hasan Kaplan ise, “Gösterdiği yakın ilgi ve desteklerinden dolayı Sayın Valimiz Seddar Yavuz’a çok teşekkür ediyorum” dedi ve günün anısına bir hediye  takdim etti.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu