ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
20-09-2017 / 21:47
Ünye`de dondurmayla hayatı değişen talihli
Ünye`de üniversite mezunu olan işsiz genç, çekilişten gelecek hediyeyle önce ailesinin yarım kalan binasını tamamlamayı, ardından kendi işini kurmak istediğini söyledi.

Ünye’de yaşayan Engin Yiğenoğlu (30), dondurma firmasının yaptığı yaz çekilişinde “Porsche” kazanmanın sevincini yaşıyor.

Yiğenoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, çekilişle ülke genelinde iki kişiye verilecek arabalardan birinin sahibi olarak şansının döndüğünü söyledi. 

Dondurma çubuğunun üzerindeki şifreyi internet sitesi üzerinden form doldurarak çekilişe katıldığını belirten Yiğenoğlu, “Televizyonlarda reklamlarda görüyordum, dondurma yediğimiz de şansımız varsa çıkar diye 3 yıldır katılıyordum. Dondurmayı yedikten sonra çubukları saklayıp belli bir zaman biriktiğinde bilgisayar ortamından şifrelerini yolladık ve şansımı denedim” dedi.

Üniversiteyi bitirdikten sonra herhangi bir işe başlayamadığı için babasının ve ağabeylerinin yaptığı bisiklet işine yardımcı olduğunu belirten Yiğenoğlu, “Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü’nden 2003 yılında mezun oldum. 4 yıldır işsizim. Ailem bisiklet bayi ve servisi işiyle uğraşıyor. Ben de ailemden dolayı onların yanında bisiklet montajlığı ve satışını yapıyorum. Sezonunda bisiklet işimizle uğraşıyoruz, fındık zamanında fındık işlerini yapıyoruz.” diye konuştu.

3 erkek kardeşten en küçüğü olan Yiğenoğlu, çekiliş haberini ağabeyinden ilk duyduğunda işe kabul edildiğini düşündüğünü ifade ederek, “Arabanın bize çıktığını da ağabeyim aracılığıyla öğrendim. Ordu ve Samsun illerinde çeşitli işlere başvurular yapmıştım. İlk önce devlet tarafından atandığımı zannetim. Dondurma firmasından araba kazandığımı bilmiyordum. İşe girdim zannettim.” dedi.

Önce ailesine ait binayı tamamlamak, ardından mesleğini yapabileceği bir iş kurmak istediğini ifade eden Engin Yiğenoğlu, şunları söyledi:

“4 liralık dondurmayla hayatım ve şansım değişti. Arabayı satmayı düşünüyoruz. Ondan gelecek parayla bize ait binamızın kalan işlerini tamamlayacağım. Eğitimime göre bir iş ortamı oluşturacağım, kendime ait bir sigorta ofisi açmak istiyorum. Bunları planlıyorum. Bekarım, evlenmeyi de düşünmüyorum, şu an evlilik hayallerim yok. Diğer hayallerimi gerçekleştireceğim.”

Otomobilini almak için başvurusunu yapan Engin Yiğenoğlu, otomobile sahip olmak için yasal sürecin başladığını belirterek, “Şu an arabanın resmi işlemlerini tamamladık. Dondurma firmasından haber gelmesini bekliyoruz, haber geldiğinde almak için gideceğiz.” ifadelerini kullandı.

Yiğenoğlu, çekilişi kazandığının duyulması üzerine komşularının, akrabalarının ve arkadaşlarının kendilerini arayarak tebrik ettiğini, sevindiklerini ve mutluluklarını paylaştıklarını sözlerine ekledi.

Anne Fahriye ve baba Hasbi Yiğenoğlu, oğullarının bir işe yerleşmesinin kendilerini mutlu edeceğini, çıkan hediyeyi de en iyi şekilde değerlendirmek istediklerini söylediler.

 

Aracın KDV ve ÖTV’si dondurma firması tarafından ödenirken, aracı kazanan Yiğenoğlu veraset intikal vergisini ödedikten ve yasal süre tamamlandıktan sonra otomobilin sahibi olacak.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu