ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
17-09-2017 / 13:11
Vali Yavuz`dan Uyuşturucuyla Mücadele Kararlılığı
Ordu Valisi Seddar Yavuz, `Bu şehirde uyuşturucu ile, madde ile irtibatı olanların, önümüzdeki günlerde göreceksiniz hepsinin eli, kolu kırılacak.

Ordu Valisi Seddar Yavuz, "Bu şehirde uyuşturucu ile, madde ile irtibatı olanların, önümüzdeki günlerde göreceksiniz hepsinin eli, kolu kırılacak." dedi.

Vali Yavuz, Ordu Gazeteciler Cemiyeti (OGC) tarafından düzenlenen etkinliğe katıldı.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Yavuz, yeni eğitim öğretim yılı dolayısıyla okul önlerinde gerekli güvenlik önlemlerinin alınacağını söyledi.

Uyuşturucu ve bağımlılıkla çok net ve kararlı bir şekilde mücadelenin yürütüleceğine dikkat çeken Yavuz, zehir tacirlerine gereken dersin verileceğini söyledi.

Yavuz, çocukları ve gençleri mutlaka koruyacaklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Bunun bütün kamuoyu tarafından bilmesini özellikle istirham ediyorum. Bu şehirde torbacı ya da bilmem neci bunların ellerini, kollarını kıracağız. Açık bir şekilde söylüyorum ki bu şehirde uyuşturucu ile madde ile irtibatı olanların, önümüzdeki günlerde göreceksiniz hepsinin eli, kolu kırılacak. Bunun başka yolu yok. İnsanımızı zehirleyen bu tacirlere, torbacılara gereken ders mutlak suretle verilecek. Bu alan bizim ihmal edebileceğimiz, müsamaha gösterebileceğimiz bir alan değil. Neslimizi zehirleyen kim varsa bunların hesabını soracağız. O yüzden de önümüzdeki dönemde uyuşturucuyla mücadele bu şehirde kararlılıkla yürütülecek. Çocuk ve gençlerimizi mutlaka koruyacağız. O yüzden okul önlerinde aldığımız tedbirler de bunun bir parçasıdır. Sokak bunun bir parçasıdır. Bu konuda net bir tutum göreceksiniz."

Polis daha görünür olacak

Vali Yavuz, Ordu'daki güvenlik konseptinin daha görünür hale geleceğini de belirterek, şöyle devam etti:

"Elbette bizim sivil, istihbarat, KOM gibi çeşitli halkın tanımadığı birimlerimiz her yerde var. Bu işin ayrı boyutu ama polisin daha ziyade üniforması ile görünür olmasını sağlamalıyız. Buna ilişkin tedbirlerimizi şu anda alıyoruz. Özellikle yeni atanan kardeşlerimizin de göreve başlamasıyla birlikte ki epey miktarda bir polis memuru ataması yapıldı. Bunların görevlendirmeleri tarafımdan yapıldı ve asayiş ekiplerimiz başta olmak üzere bunlara özen göstereceğiz. Ben bir şehrin huzurlu olduğunu şuradan anlarım, gece 12'de bir hanım kardeşimiz rahatça gezebiliyorsa o şehir huzurludur. Benim ölçüm budur. Bu sadece Ordu için değil, bütün şehirler için benim algım budur ama zaman zaman bu görüntüyü bozabilecek insanlar çıksa da bunları derhal etkisiz hale getirebilecek bir sistem oluşturduk."

Etkinliğe, Ordu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Recep Aydın, Basın İlan Kurumu Ordu Şube Müdürü Murat Yürekli, Ordu Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Vedat Öz, Altınordu Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şahin Sevinç ile Ordu'da görev yapan gazeteciler katıldı.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu