Ankara`dan ‘yola devam` kararı çıktı
Karlar Erimeye Başladı, Dereler Coştu
Ordu`dan İhracat Rekoru
Odü`nün Tıp Mezunlarından Tus Başarısı
Yerel Haberler
04-10-2017 / 23:15
Fevzi Çakmak Sosyal Tesisleri açıldı
Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Tesisleri`nin açılışı törenle gerçekleşti.

İlçenin Fevzi Çakmak Mahallesi’nde Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Fevzi Çakmak Sosyal Tesisi’nin açılışında mehteran gösterisinin ardından Kuran’ı Kerim tilaveti yapıldı.

Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, mahalle halkının oturabileceği, kadınların sosyal etkinlikleri icra edebileceği, düğün ve sünnet etkinliklerini yapabileceği bir mekana kavuştuğunu söyledi.

“2014 yılında seçimden itibaren 1 yıl içerisinde biz burayı yıkıp alanı temiz hale getireceğiz demiştik.” diyen Çamyar, şunları söyledi:

“Burada bulunan Destek Hizmetleri Müdürlüğümüzü uygun bir yere taşıyarak, 1 yıl içerisinde burayı yıktık. Seçim döneminde Büyükşehir Belediye Başkanımızla burayı ziyaret ettiğimizde buraya bir meydan ve sosyal tesis yapılmasını istemiştik. Kendisi de projenin hayata geçeceğine dair hemşerilerimize söz vermişti, bugün o söz gerçekleşmiş oldu.”

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, “Ünye’mizde sadece Cumhuriyet Meydanı değil, Ünye Belediyemizin temelini attığı ve hızla yapılan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı olduğu gibi burada da Fevzi Çakmak Mahallemize yakışır meydan hizmete girecek. Belki de ilçemizin en büyük nüfusunu barından buranın sakinleri çağdaş, uygarca bütün ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kent meydanına kavuşacaklar.” dedi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, konuşmasında Ünye’de yaptıkları çalışmalar ve yatırımlara ilişkin bilgi verdi.

 “Ünye, bizim siyasette ki ilk göz ağrımız. Ünye, bizim her alanda model gösterdiğimiz bir ilçe.”diyen Yılmaz, şunları söyledi:

“Hayata geçirdiğimiz yatırımlarla birlikte burada yaptığımız açılış da bunun göstergesidir. 600 m2si kapalı alan olan projemiz kapsamında, sosyal tesis binası, çocuklar için oyun parkı, spor alanları, kamelyalar, oturma grupları ve peyzaj donatı elemanları yapılacak. Sosyal tesis binamızda kafeterya, bilgisayar dersliği, kurs alanı, sergi alanları ve çok amaçlı salon yer alıyor. Biz bugün söz verdiğimiz bir eseri daha sizlerin hizmetine sunuyoruz.”  

Açılış programında “S” plaka konusuna değinen Yılmaz, servis taşımacığı yapan araçlarda S plaka zorunluluğu olduğunu ifade ederek 5 Ekim’de Ünye’de S plaka ihalesinin gerçekleşeceğini, ihalede bir sorun yaşanmayacağını söyledi.

Yılmaz, Ünye’de yapılması planlanan çöp ayrıştırma tesisi ile ilgili vatandaşların kafasında yanlış fikirlerin şekillendiğini belirterek teknolojik bir tesisin kazandırılacağını belirtti. 

Fevzi Çakmak Mahallesi Sosyal Tesislerinde vatandaşların el becerilerini geliştirip el emeği ürünlerini sergileyebileceği, farklı sosyal organizasyonlar yapabileceği, sportif faaliyetlerde bulunabileceği ve çocukların gönüllerince oynayıp rahat nefes alabileceği çok amaçlı bir yaşam alanının kazandırıldığı ifade edildi.

Programa Başkan Enver Yılmaz ve eşi Yeter Yılmaz, Ünye Kaymakamı Ümit Hüseyin Güney,  İl Jandarma Komutanı Albay Tolunay Başer, Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar, AK Parti Ordu İl Başkanı Av. Uğur Çelenk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Bülent Civelek, Genel Sekreter Yardımcısı Suat Olğun, İlçe Belediye Başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.

 

Tören, protokolün katılımı ile açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından sona erdi.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu