ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yerel Haberler
01-11-2017 / 21:20
Ünye OBB Reisi`nden büyüktür.
Prof.Dr. Sait Kapıcıoğlu, Ünye Kent gazetesinde yayınlanan son köşe yazısında, OBB Başkanı Enver Yılmaz`a çok sert çıktı.

Milli irade milletindir. Milletle inatlaşma, kavga etme, dayatma olmaz.” Diyen Prof.Dr. Sait Kapıcıoğlu, oldukça sert ifadelerle Enver Yılmaz’ı eleştirdi.

İşte Kapıcıoğlu’nun yazısı:

 

 

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yönetim felsefesini açıkladı. “Milli irade milletindir. Milletle inatlaşma, kavga etme, dayatma olmaz.”

Siyaset biliminde bunun adı faşizmdir. Demokrasilerde faşizme yer yoktur. Faşizmi yok eden sandıktır.

Ordu Büyükşehir Belediyesi (OBB) Reisi’nin Ünye’yi çöplük yapma inadı duvara toslamıştır. Kendisi Cumhurbaşkanı’nın talimatlarına uymayacak mı? Zaten mahkeme kararı varken, tarım arazilerini sanayi bölgesi yapmak, ormanları ranta açmak,  lağımları denizlere-derelere bağlamak, Ünye Çimento’nun çöp yakmasını teşvik edip, zehirli gazlarını halkın üzerine salmasına seyirci olmak hukuka uymayan faşist uygulamalardır. Cumhurbaşkanı’nı saymayan bu davranışlar için OBB Reis’i Enver Yılmaz’ın artık bavulunu topladığına Ünye halkı da inanmaktadır.

Siyaset halka hükmedemez; komut veremez. OBB Reisi bunu kavrayamadı. Ünye’yi inim – inim inletti.  Sömürü düzeninin çarkına enerji verdi. Soygun ekonomisinin taşeronları Cevizdere’de ormanları, dağları dağıtıyor, kaçak çöp döküyor ve yakıyor, imarsız yapılaşmasını sürdürüyor, çevreyi kirletiyor, tarihi katlediyor, işçilerini sömürüyor. Artık deniz bitti; Ünye’de orman kanunları sökmez.

Cumhurbaşkanı’nın talimatı ile artık siz halkı dinleyeceksiniz. Bunun suistimalini görmek için müfettişler OBB’yi denetime geliyor. Yanlarında muhtemelen bulunacak bir teneke sheltox ile de ne kadar sinek, böcek davranışlılar varsa temizlik işlemleri yapma talimatı almışlar. Böylece Ünye de huzura kavuşacaktır. Çünkü Ünye OBB Reisi’nden büyüktür. Dileğimiz Alman köylüsünü kralın işitmesi gibi Cumhurbaşkanı’nın da Ünye’nin sesini duymasıdır.

Merak edilen soru şudur: Siyasi irade, vekiller bu savaşın neresinde?  Onları görmek için bir mikroskoba ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum.

Son söz ünlü filozof J. J. Rousseau’nun söylevidir:

“Tanrı doğayı kusursuz yaratmıştır. Ancak sapiens kökenli soysuz insanoğlu işe karışınca her şey berbat oldu.”

 İnsanoğlunun yaptığı çevre felaketleri için dünya halklarının ayağa kalkması siyasetçilere hiç alarm vermiyor mu?

 

 

Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu