Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
Yaşam/Tatil
31-01-2011 / 11:59
27 yıl önce kaybettiği ailesini TV`de buldu!
Gerçek adı Volkan Ateş (27)... Ordu’da dünyaya geldi. Sekiz aylıkken Çocuk Esirgeme Kurumu’na verildi. Yetimhanede Davut Gökçe, evlatlık edinince Ersin Doğan oldu.

Doğan, 27 yıl sonra bir TV programında gerçek ailesini buldu.

İmam nikâhıyla iki eşli olarak yaşayan Temel Ateş, Ordu’daki evini taşımak için İstanbul’da ev aramaya başladı. Giderken de Naime Demir’den olan 8 aylık oğlu Volkan’ı babaanneye teslim etti. İki gelinle yaşamaktan bıkan babaanne, Volkan’ı amcasına teslim ederek diğer gelinin İstanbul’daki ailesine gönderdi. Aileyi evde bulamayan amca çocuğu komşuya bırakarak ayrıldı. Komşular terk edildiğini düşünerek Volkan’ı karakola götürdü. Volkan oradan da Kasımpaşa’daki Çocuk Esirgeme Kurumu’na verildi. Bebeğe yuvada Davut Gökçe adı konuldu.

TV’DE GÖRDÜLER

 Bu sırada yaşananlardan habersiz olan baba Temel Ateş ve anne Naime Demir, İstanbul’da ev buldu. Bir akşam TV izlerken Uğur Dündar’ın çocuk yuvalarıyla ilgili hazırladığı programda bebeklerini gördüler. Bunun üzerine 4 ay sonra Ordu’ya döndüler. Gittiklerinde acı gerçeği öğrendiler. Bir daha da oğullarının izini bulamadılar.

Volkan bebeği ise dünyaya gelen dört çocuğunu da doğduktan kısa bir süre sonra kaybeden Yeşeren ve Mustafa Doğan çifti evlat edindi. Pastane işleten Doğan çifti bebeği nüfuslarına geçirirken adının “Ersin” olmasına karar verdi.

TURİZM ŞOFÖRÜ

 Ersin 7 yaşındayken yapılan konuşmalardan ailenin gerçek çocuğu olmadığını öğrendi. Ancak onları üzmemek için bu gerçeği hep bilmemezlikten geldi. Ta ki ölmeden önce babası Mustafa Doğan gerçeği itiraf edene kadar... Turizm şoförlüğü yapan Ersin kalbinde baba acısıyla gerçek ailesini, bulmak için yollara düştü. Önce memleketi Ordu’ya gitti, sonra iz süre süre İstanbul’a döndü. Sonunda kadın programlarına katılmaya karar verdi. Ve katıldığı o programa gelen bir telefonla amacına ulaştı... 8 aylıkken kaybettiği ailesine 27 yaşında kavuştu.

‘Artık kocaman bir aile olduk’

Ersin Doğan gerçek ailesine kavuştuktan sonra yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: “Önce babamla tanıştım. Beni eve götürdü. Orada iki kız kardeşimle buluştuk. Annem başka biriyle evlenip yeni bir hayata başlamış. Hem annemle hem de annemin yeni evliliğinden dünyaya gelen üç kardeşimle tanıştım. Bu arada babamın ilk evliliğinden olan kızı doğum yaptığı için aniden dayı oldum. Yani 27 yıl sonra ikişer anne babam, beş kardeşim ve bir yeğenim oldu.” Baba Temel Ateş ise “Oğlum bizi ararken biz de yıllardır onu arıyorduk. Ersin televizyonda yuvadaki adının Davut Gökçe olduğunu söyleyince onun oğlum olduğunu anladım. Ona sarıldığım an 27 yıldır içimde yanan ateş söndü. Hayata yeniden başladım” diye konuştu.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu