Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Yaşam/Tatil
30-04-2012 / 20:37
Çınarsuyu Karadeniz`de Marka Olacak
2011 yılında İLKSAN tarafından kiralanan ve yapılan yenileme çalışmalarının ardından geçtiğimiz hafta resmi açılışı yapılan Çınarsuyu Turistik Tesisleri, sadece Ünye`nin değil Karadeniz`in Marka tesisi olmaya aday.

 

Geçtiğimiz yıl İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardımlaşma Sandığı(İLKSAN) tarafından 10 yıllığına kiralanan ve yaklaşık 6 ay süren tadilat ve yenileme çalışmalarının ardından Çınarsuyu Turistik Dinlenme Tesisi, yeniden tatilcilere kapılarını açtı.
Geçtiğimiz hafta yapılan resmi açılışın ardından Ünye’de ki basın mensuplarını tesislere davet eden ve yapılan yatırım ve hizmetleri anlatan İşletme Müdürü Musa Çökük, Çınarsuyu’nun bölgede bir marka tesis yapmak için çalıştıklarını söyledi.
Karadeniz’in doğal güzellikleri ve potansiyelinin yeterince tanıtılamadığını buraya geldiğinde çok daha iyi anladığını dile getiren İşletme Müdürü Musa Çökük, “Karadeniz eşsiz doğası, denizi ve yaylaları ile turizm için son derece elverişli bir bölge. Ne yazık ki Karadeniz sanki sadece yayladan ibaretmiş gibi bir algı var. Yaylalarla birlikte deniz turizmi içinde çok uygun. Belki yazlar kısa ama bu kısa zaman da en iyi değerlendirilmesi” dedi.
Tesisleri kiraladıktan sonra hızla çalışmalara başladıklarını ve tüm alanın yeniden düzenlediğini dile getiren İşletme Müdürü Çökük, “Burası yaklaşık 80 dönümlük denize sıfır ağaçlarla kaplı bir alan. Doğaya ve ağaçlara zarar vermeden tesisleri tümüyle yeniledik. Tesislerimizde, piknik ve çadır alanları, restoran hizmeti, bungalov ev, otopark ve denize girenlerin yararlanacağı soyunma kabinleri mevcut. Bu güne kadar yaklaşık 1 milyon TL yatırım yapıldı. müsaade edilmesi halinde burada bir AQUA Park ve birde butik otel yapmayı planlıyoruz. Bu yeni yatırımla birlikte toplam yatırım miktarı 2 milyonu bulacak. Sadece Ünye’nin değil Karadeniz’in bir marka tesisi olmak istiyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapıyoruz” diye konuştu. 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu