ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Yaşam/Tatil
26-01-2015 / 08:34
Perşembe Yaylası buz tuttu
Aybastı Perşembe Yaylası`nda bulunan gölün üzeri yaklaşık 20 santim buz tutarak görenlere tadına doyulmaz bir güzellik sunuyor.

Göl buz tuttu. Son yılların en soğuk kış mevsiminin yaşandığı Ordu’da Aybastı Perşembe Yaylası’nda bulunan gölün üzeri yaklaşık 20 santim buz tutarak görenlere tadına doyulmaz bir güzellik sunuyor.

Ordu son yılların en sert kışını yaşıyor. Şuanda hava sıcaklıkları normal seviyelerde olsa da iç ve yüksek kesimlerde hala kar görmek ve aşırı soğukları yaşamak mümkün. Yaşanan bu kış şartları insanlara birbirinden farklı güzellikler de sunmuyor değil.

Bu sunulan doğal güzelliklerden biride doğal menderesleriyle ününü tüm dünyaya duyuran Aybastı Perşembe Yaylası. Perşembe Yaylası üzerinde bulunan göl, yaklaşık 20 santim buz tuttu. gölün üzerine yansıyan güneş ışıklarıyla birlikte parlayan buz tabakası görenleri adeta kendinden geçiren güzellik sunuyor.

Göl üzerinde gezen Aybastı Belediye Başkanı İzzet Gündoğar’da ortaya çıkan bu doğal güzelliğe hayran kalırken, herkesi Perşembe Yaylası üzerinde bulunan bu güzelliği görmeye davet ediyor.

Başkan Gündoğar, “Aybastı Perşembe Yaylamız her mevsim başka bir güzel. Yazın sandallarla deniz bisikletleriyle geziler düzenlediğimiz, balık tuttuğumuz Perşembe Yaylası gölümüzün üzeri 20 cm buz tutmuş. Muhteşem bir doğa olayı tüm bölge halkımızı bu güzelliği görmeye davet ediyorum. Bu an her zaman gelmez. Hafta sonu Ünyelisini, Fatsalısını, Kabataşlısını, kısacası herkesi davet ediyorum.”

 

 

Orducu

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu