Ankara`dan ‘yola devam` kararı çıktı
Karlar Erimeye Başladı, Dereler Coştu
Ordu`dan İhracat Rekoru
Odü`nün Tıp Mezunlarından Tus Başarısı
Yaşam/Tatil
22-05-2011 / 22:38
Çınarsuyu turizme açılacak
Çınarsuyu Mesire Yeri`nin işletme ihalesini kazanan İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) kuruluşu DE-HA Otelcilik ve Turizm A.Ş. firmasının yetkilileri sözleşme imzalamak için İlimize gelmişler ve İlimizde birtakım ziyaretler gerçekleştirdikten sonra (İLKSAN) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ, İLKSAN Genel Müdürü Mustafa ÇAĞLAYAN Ünye`ye gelerek Kaymakam Dr. Osman GÜNAYDIN`a nezaket ziyaretinde bulundular.

Ziyarette; (İLKSAN) Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ, Çınarsuyu mesire meri’ni gezdik, konum itibariyle turizme çok elverişli bir yer. İLKSAN’ın turistik tesis yapımı ve işletimi amacıyla kurduğu DE-HA A.Ş. adlı firmamızın işlettiği Antalya, Alanya’da otellerimiz var. Ancak buna benzer Karadeniz Bölgemizde herhangi bir tesisimiz bulunmamaktadır. Ünye Çınarsuyu Mesire Yerinde ilk etapta, Ülkemizin değişik yörelerinden Karadeniz bölgesine gelecek öğrenci ve öğretmenlerimize konaklama imkânı sağlamak için, bölgenin konumuna uygun küçük çaplı bir konaklama tesisi de yapmak istiyoruz. En kısa sürede çevre temizliğini yaparak işe başlamayı düşünüyoruz. Gerekli tadilatlar neticesinde Çınarsuyu Mesire yerini turizm sezonuna hazır hale getirmeyi planlıyoruz. Şayet gerekli izinleri alabilirsek gelecekte bu bölgeye 100 yataklı otel yapmayı da planlıyoruz. Bu vesile ile tesisin yaz-kış açık kalmasını ve işletilmesini de sağlamış olacağız.” dedi.

    Kaymakam Dr. Osman Günaydın ise yaptığı konuşmada; “İlçemizin güzide yerlerinden birisi olan Çınarsuyu mevkiinde bulunan, kumsal, plaj ve orman yapısı ile turistik öneme sahip ve uzun süredir atıl bir durumda olan, Ünye Çınarsuyu mesire yeri’nin, İlimizin, İlçemizin, Bölgemizin Turizminin hizmetine sunulacak olması bizleri ziyadesiyle mutlu etmiştir. Bu konuda emeği geçen başta Ordu Valiliğimiz olmak üzere herkese şükranlarımızı sunuyoruz. Çınarsuyu Mesire Yeri’nin işletmeciliğini yapacak kuruluşun turizm sektöründe deneyimli, tecrübeli olması en büyük arzumuzdu. Bu anlamda Türkiye’nin en fazla üyeye sahip kuruluşlarından bir tanesi olan İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) kuruluşu olan DE-HA Otelcilik ve Turizm A.Ş. ‘burada bir işletme açacak olması tarafımızca memnuniyetle müşahede edilmiştir. Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri’nin en kısa sürede hizmete geçirilmesi dilek ve temennisiyle nazikâne ziyaretlerinden ötürü, (İLKSAN) Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Tuncer YILMAZ ve İLKSAN Genel Müdürü Sayın Mustafa ÇAĞLAYAN’a teşekkür ediyorum.” dedi.
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu