Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Yaşam/Tatil
22-04-2012 / 11:32
Turizm`e Yeni Nefes; Çınarsuyu
Turizm yatırımlarının yeterince olmamasından yakınılan Karadeniz`de hem işletmecisi hem de konsepti yenilenen Çınarsuyu Turistik Tesisleri düzenlenen törenle hizmete açıldı.

 

İLKSAN Y önetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, yaklaşık bir milyon TL yatırımla yenilenen tesislere izin verilmesi halinde kapalı havuz ve AQUA park olmak üzere 1 milyonluk daha ilave yatırım yapabileceklerini açıkladı.
Mülkiyeti Çevre Bakanlığı’na ait olan ve İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN) iştiraki olan DE-HA turizm tarafından yıllık 87 bin TL’ye kiralan Çınarsuyu Turistik Tesisleri, tamamlanan restorasyon ve yenileme çalışmalarının ardından düzenlenen törenle hizmete açıldı.
Restoran, çay bahçesi, çadır kurma alanları, bungalov evler ile tatilciler için son derece güzel bir ortamın sağlandığı Çınarsuyu Turistik Tesislaeinin açılışına Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, Ordu İl Emniyet Müdür Hakan Kırmacı, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, Ünye Belediye Başkan Vekili İsmail Sarı, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkan, Ünye İlçe Emniyet Müdürü Ömer Akar, İlçe Jandarma Komutanı Ahmet Koçdemir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili İhsan Yıldırım ile sivil toplum örgütlerinin başkan ve yöneticileri ile öğretmen ve vatandaşlar katıldı.
Tesislerin adeta gelin gibi süslendiği açılış töreni saygı duruşu ve istiklal marşının okunması ile başladı. Törende açılış konuşması yapan İşletme Müdürü Musa Çökük, Çınarsuyu Tesislerinin kiralanmasından itibaren geçen süre içinde yapılan yatırımlar ve açılış sonrasında verilecek hizmetleri anlattı.
İzin Verilirse Bir Milyonluk Yeni Yatırım
Nisan 2012 tarihinde Çevre Bakanlığı ile protokol imzalayarak yıllık 87 bin TL’ye Çınarsuyu Turistik Tesislerini kiraladıklarını ve hemen yatırımlara başladıklarını dile getiren İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer Yılmaz, “İLKSAN’ın her yerde tesisi var, Karadenizde yok diye talepte bulunuluyordu. Bizde buradan hareketle bu çok özel ve güzel bir konuma sahip Çınarsuyu Tesislerini kiraladık ve yapılan yenileme yatırımı ile bugün hizmete açıyoruz. Karadeniz turizm yatırımlarına aç. Hayırlı bir iş yaptığımıza inanıyorum. Yaptığımız yatırım bununla sınırlı kalmayacak. İzin verilmesi halinde burada bir kapalı yüzme havuzu, butik otel ve AQUA park yapacağız. Bu yeni yatırımın toplam maliyeti ise bir milyon liradır” diye konuştu.
İLKSAN Yüz Akımız
Sürekli karalama kampanyası ve yıpratma politikası sürdürülen İLKSAN’ın güzel hizmetlere imza attığını ve bunlardan en sonuncusunun bugün açılışı yapılan Çınarsuyu Turistik Tesisleri olduğunu belirten Kamu Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, “İLKSAN’ın üzerinde sürekli bir karalama kampanyası yürütülüyor. Aslında İLKSAN bizim yüz akımız. Çok güzel ve başarılı işlere imza atıyorlar. İflasın eşiğinde olan bu kurumda son dönemde görev alan arkadaşlarımız kurumu çok iyi bir seviyeye getirdiler. Yakında ilçe temsilciliği seçimi ardından da Yönetim Kurulu seçimi var. Bugün kurumu karalayıp kirletenler yarın göreve geldiklerinde nasıl başarılı olacaklar onu düşünmüyorlar. Bu yüzden tüm üyeler kuruma sahip çıkmalı. İLKSAN’ın 280 bin üyesi var” diye konuştu.
Açılış töreni, Terme Anafartalar İlköğretim Okulu Folklor ekibinin gösterisi ve açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından ikramlarla son buldu.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu