Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Yaşam/Tatil
19-12-2012 / 09:29
Dünya`daki Cennet Burası Olsa Gerek
Samsun Ordu`lular Sevgi derneği Pazar günü düzenledikleri Ünye gezisini bir güne sığmayacak bir yermiş iki günde gezilip görülecek hatta yaşanacak bir kent dediler

 

Samsun Ordulular sevgi derneği başkanı Hasan Varol ve üyeleri, Belediye İş sendikası Samsun Şube Başkanı İlyas Yiğit başta olmak üzere Pazar günü için Ünye’de bir gezi tertip ettiler. Bu geziye Belediye Başkanı Ahmet Arpacıoğlu ve Basın yayın halkla ilişkiler müdürü Sevdal Toprak’ta eşlik ederek Ünye’nin misafir perverliklerinide gösterdiler.
İlk olarak Batı arıtma tesislerinden başlayan gezide Başkan Ahmet Arpacıoğlu “Ünye doğu ve batı arıtma tesisleri ile denizini kirletmeyen doğaya saygısı olan bir kent oldu. Artık kanalizasyonlar denize arıtılmış bir su olarak akıyor.  Çevreye ve doğaya saygı İnsan’a saygı demektir” dedi.
Ünye’nin vaz geçilmez yerlerinden biri olan Ünye çamlığı yeni çehresi ile gelenleri cezp ettiği gibi fotoğraf karelerinin de vaz geçilmez adresi oldu. Ünye’ye gelip buraya hayran kalmayacak birini düşünülemez diyen dernek üyeleri Dünya’da ki Cennet burası olsa gerek” diyerek duygularını dile getirdiler.
Tarihe sahip çıkmak bizim görevimiz diyen belediye Başkanı Arpacıoğlu dernek üyelerini Müze Ev’e götürdü. Burada müze müdürü tarafından bilgi alan dernek üyeleri şuanda eski günlere geri döndük, burada bulunan eşyaların çoğu bizim çocukluğumuzda kullandığımız malzemeler. Bunları görünce bir an kendimizi çocukluğumuza götürdük. Anılarımız tazelendi dediler. Başkan Arpacıoğlu’na teşekkür eden dernek başkanı bir kez daha Ünye’yi kutluyorum dedi.
Cumhuriyet meydanında iki bina meydanın büyüsünü bozuyor diyen Ordulular sevgi derneği başkanı Hasan Varol “Hükümet konağı ve ziraat bankası bu muhteşem meydanı daraltıyor, eğer bu binalar burada olmasın burası daha bir başka olur dedi. Başkan Arpacıoğlu ise bu meydanı bu hale getirene kadar bile çok zahmet çektik, ancak bu kadar olabildi açıklamasını yaptı.
Şehrin her yeri bir başka güzel ancak Atatürk parkı daha başka güzel, cennet bahçesinden bir bahçe sanki burası diyen dernek üyeleri buraya bir Akasya ağacı dikerek her geldiğimizde burada bir dikili ağacımız var diyelim dediler. Dernek başkan ve yöneticileri ile belediye başkanı Ahmet Arpacıoğlu ile birlikte ağaç diktiler. Buranın her metre karesi bir başka güzel biz buradan başka yere gitmesek de olur diyen üyelere başkan Arpacıoğlu bu daha başlangıç iki yer daha var ondan sonra değerlendirme yaparsınız diyerek hep birlikte Cevizdere Günpınar’ında bulunan at hanına geçtiler.
Günpınarı köyünde ki at harasında ki yeri gezen dernek üyeleri bizim İnsanımız tatillerini Akdeniz bölgesinde, ege’de yapıyorlar. Düşündükleri bizce deniz. Ancak çok şey kaçırıyorlar, denizin maviliği, doğanın yeşil tonlarının hepsini görebilecekleri bir yer olan Karadeniz’i yani Ünye’yi görmeden tatil yaptık demesinler, her gezdiğimiz yerin ayrı bir güzelliğini keşfediyoruz. İnanın burası daha önce söyledik ve yanılmamışız yalancı cennet” dediler.
Gezinin son durağı olan Asarkaya kent ormanı ise soğuk olmasına ve günün yorgunluğuna rağmen bir oksijen deposu ve muhteşem bir güzelliği ile bizi büyüledi. Hani yemek yedikten sonra insan bir kahve içer ya işte burası bugün gezdiğimiz yerlerin üzerine bir Türk kahvesi oldu” dediler. Burada verilen hamsi ızgara partisi ile gezi sona erdi. 
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu