Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Yaşam/Tatil
18-05-2011 / 23:33
Ünye Çınarsuyu, Turizmin Hizmetinde
Ünye`nin Çınarsuyu mevkiinde bulunan ve mülkiyeti Çevre ve Orman Bakanlığı`na ait, denize sıfır noktasında kumsalı, plajı ve orman yapısı ile turistik öneme sahip, uzun süredir atıl bekleyen Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri`nin yeniden turizme hizmetine sunulması amacıyla bir süre önce Ordu Valiliği İl Çevre ve Orman Müdürlüğü ve Ünye Belediyesi tarafından başlatılan çalışmalar sonuçlandı.

Çınarsuyu Mesire Yeri’nin işletme ihalesini kazanan İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı(İLKSAN) kuruluşu DE-HA Otelcilik ve Turizm A.Ş. firmasının yetkilileri sözleşme imzalamak için geldikleri ilimizde Vali Orhan DÜZGÜN’ü ziyaret etti.

İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ, İLKSAN Genel Müdürü Mustafa ÇAĞLAYAN, DE-HA Otelcilik ve Turizm A.Ş. Genel Müdürü Şenel ÇAKIR ve İLKSAN’ın Ordu Delegeleri, İl Çevre ve Orman Müdürü Selahittin AYDIN’la birlikte Vali Orhan DÜZGÜN’ü makamında ziyaret etti.

Türkiye’nin en fazla üyeye sahip kuruluşlarından birisi olan İLKSAN’ın iştiraki olan DE-HA firmasının Çınarsuyu Mesire Yeri’nin işletmeciliğine talip olmasını ve yapılan ihaleyi kazanmış olmasının Ordu turizmi için önemli olduğunu söyleyen Vali Orhan DÜZGÜN, “Doğu Karadeniz’de turizmin başladığı yer olarak kabul edilen Ünye ilçemizin girişinde, denize sıfır konumuyla, kumsalıyla, orman örtüsüyle doğal bir güzelliğe sahip, üzerinde 8 adet bungalov tipi ev, 1 adet kır gazinosu, büfesi, fırını ve diğer sosyal tesisleriyle birlikte turizm işletmeciliğine uygun konumdaki Çınarsuyu Mesire Yeri’ni yeniden Ordu’nun turizmine kazandıralım istedik. Burayı turizme kazandırırken de yeni işletmecilerinin, turizm sektöründe tecrübeli, deneyimli ve nitelikli olmalarını arzu ettik. Onun için de ihale şartnamesine ‘Turizm İşletme Belgesi’ şartı koyduk. İLKSAN’ın da DE-HA adında turizm sektöründe hizmet veren bir kuruluşunun buraya talip olması ve yapılan ihaleyi kazanması bu açıdan isabetli oldu. Çünkü İLKSAN, Türkiye’nin en fazla üyeye sahip kuruluşlarından bir tanesidir. Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri, bölge halkına hizmet vermenin yanında ülkemizin değişik yörelerinden gelecek öğretmenlere de hizmet veren bir tesis olacaktır” diyerek, Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri’nin en kısa sürede hizmete geçirilmesi dileğinde bulundu.

İLKSAN’ın Ünye’de ve Fatsa’da görev yapan delegelerin bilgilendirmesiyle Çınarsuyu Mesire Yeri’ne talip olduklarını söyleyen İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ, “Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri, konum itibariyle turizme çok elverişli bir yer. İLKSAN’ın turistik tesis yapımı ve işletimi amacıyla kurduğu DE-HA A.Ş. adlı firmamızın işlettiği Antalya, Alanya’da otellerimiz var. Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri’ni gezdik, turizm işletmeciliğine çok uygun bir yer. İlk etapta, 1 haftalık süre içinde çevre temizliğini yaparak işe başlayacağız. Daha sonra kır gazinosu olarak kullanılan yerin ve 8 adet bungalov evin tadilatını yaparak turizm sezonuna hazır hale getireceğiz. Ayrıca, ülkemizin değişik yörelerinden gelecek öğrenci ve öğretmenlerimize konaklama imkanı sağlamak için, bölgenin konumuna uygun küçük çaplı bir konaklama tesisi de yapmak istiyoruz. Böylece tesisin yaz-kış açık kalmasını ve işletilmesini de sağlamış olacağız” dedi.

Vali Orhan DÜZGÜN, İLKSAN Yönetim Kurulu Başkanı Tuncer YILMAZ’ın, Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri’ne yeni yatırımlar yapılacağını söylemesi üzerine, Ordu Merkez’den başlayıp Mesudiye üzerinden Sivas’a, Fatsa, Aybastı, Tokat ve Ünye’den başlayıp Akkuş üzerinden Tokat’a uzanan yolların proje ve yapım çalışmalarının devam ettiğini ve bu yolların tamamlanmasıyla birlikte İç Anadolu Bölgesi’nden Karadeniz’e ulaşımın daha kolay olacağını söyleyerek, “Bu yolların açılmasından sonra iç bölgelerden Ordu sahillerine ciddi bir talep olacaktır. Ünye Çınarsuyu Mesire Yeri’de bu tesislerin başında gelecektir” dedi.

 

 

 

 

 

ordu.gov.tr

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu