Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Yaşam/Tatil
15-05-2011 / 11:01
Gerçek sadakat ve sevgi örneği
Ünye`ye bağlı Yavi köyünde Hacı Ali Odabaşı, 15 yıldır yatağa mahkum olan eşi Güllü Odabaşı`nın tüm ihtiyaçlarını karşılayarak sadakat ve sevgi örneği gösteriyor.

Hacı Ali Odabaşı(62), Ünye’ye bağlı Yavi köyünde ikamet ediyor. 45 yıldır aynı yatağa baş koyduğu eşi Güllü Odabaşı(61), 15 yıl önce geçirdiği bir rahatsızlık sonucu yatağa mahkum olmuş. O günden sonra hiçbir ihtiyacını karşılayamayan ve bakıma muhtaç hale gelen eşi Güllü Odabaşı’nın adeta üzerine titreyen ve tüm ihtiyaçlarını karşılayan Hacı Ali Odabaşı, “Ömrüm olduğu gücümün yettiği sürece eşime bakmaya devam edeceğim” diyor.

3 Çocuk babası olan ve çocukların evlenip gurbete çıktığını belirten Hacı Ali Odabaşı, “Çocuklar gurbete gidince biz köyden kopamadık ve yıllarca hayatı paylaştığım eşimle yalnız yaşamayı sürdürüyorduk. Ancak 15 yıl önce eşim geçirdiği bir rahatsızlık sonucu ayağa kalkamaz, yürüyemez ve hiçbir ihtiyacını karşılayamaz hale geldi, suyunu dahi kendi içemiyor. Eşim yıllar yılı kahrımı çekti. Bir evi bir aşı ve hayatı paylaştık onunla. Onun gösterdiği gayret ve azmi karşısında bende 15 yıldır kendisine bakıyorum. Hiçbir şikayetim yok. Ömrüm olduğu ve ömrünün olduğu sürece bakmaya devam edeceğim” dedi.
 
Bu durumdan hiçbir zaman şikayetçi olmadığını da söyleyen Hacı Ali Odabaşı, “İnsanlar hastaları yaşlıları yada özürlüleri için yardımlar hatta bakım parası. Ben yardım almayı hiçbir zaman düşünmedim ve istemiyorum da. Eşim yıllarca benim kahrımı çekti, bende ömrüm olduğu sürece ona bakacağım” diyerek sevgi ve sadakat örneği gösteriyor.
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu