Ünye 1957 Spor Gol Oldu Yağdı
Ak Parti iktidarında Ordu`ya Hizmet Yağdı
Ordu`da Uyuşturucu Operasyonunda 6 Kişi Tutuklandı
İşi gücü Altınordu !!!
Türkiye/Dünya Gündemi
29-04-2011 / 00:01
Karadeniz`e Terör Uyarısı
İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, Karadeniz`deki 9 ilin valilik ve emniyet birimlerini, eyleme hazırlanan terörist gruplara karşı uyardı.

Terör örgütlerinin, seçim öncesinde Karadeniz'de eylem yapacağına yönelik ihbarlar, güvenlik güçlerini harekete geçirdi. Sinop Boyabat'ta, 7 Nisan'da polis aracına saldırı düzenlenmesi üzerine güvenlik önlemleri artırıldı. Kastamonu Valisi Erdoğan Bektaş, "Örgüt 'Karadeniz Açılımı' adı altında bazı propagandalar yapıyor. Boyabat'ta yapılan saldırı ortada. Sinop'ta zaman zaman örgüt elemanlarının dolaştığı ihbarları geliyor. Bunları değerlendiriyoruz" dedi.

MUHTARLARI UYARDIK
 
Bartın Valisi İsa Küçük, "Emniyet mensuplarını ve tüm köy muhtarlarını uyardık. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet'ten gelen istihbari yazılar doğrultusunda tedbirlerimizi aldık" diye konuştu. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü de valilere ve emniyet müdürlerine uyarı yazısı gönderdi. Uyarıda, "PKK'nın Karadeniz grubu yaklaşık 30-35 kişi arasında ve örgütün en tehlikeli elemanlarından oluşturulmuş. Son iki ayda eylem yapmak için bölgeye dağıldılar. Özellikle 'Şehmuz' kod adlı teröriste bağlı grup çok tehlikeli. PKK'lılar Samsun, Ordu, Tokat, Amasya, Trabzon, Sinop, Kastamonu, Giresun ve Gümüşhane'de eylem planlıyor."
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Yazarlarımız
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu