Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
Türkiye/Dünya Gündemi
18-01-2012 / 20:21
İkizce Kaymakamı yılın idarecisi seçildi
10 Ocak İdareciler Günü dolayısıyla Türk İdareciler Derneği tarafından Ankara`da kutlama ve ödül töreni düzenlendi.

 

Törene, Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN, Başbakan Yardımcısı Sayın Beşir ATALAY, İçişleri Bakanı Sayın İdris Naim ŞAHİN, Türk İdareciler Derneği Başkanı Sayın Saffet Arıkan BEDÜK, 20 civarında il valisi ile birlikte ilimiz Valisi Sayın Orhan DÜZGÜN, bazı eski bakanlar, bazı milletvekilleri, İçişleri Bakanlığı üst düzey yöneticileri ile emekli vali ve kaymakamlar katıldı.

Ödül verilen Uludere, Dicle, Kurtalan, Nizip, Erciş, İkizce Kaymakamlarını, Mardin Vali Yardımcısı ile Eski Bulanık Kaymakamı merhum Mehmet Aydın'ın eşi Derya Aydın'ı kutlayan Sayın Başbakan, başarılarının devamını diledi. Konuşmasında özellikle vali ve kaymakamlardan beklentilerini anlatan Sayın Başbakan fakirlerin mülki amirlerce ziyaret edilmesini istedi: 'Onun valiyi görmesi ne demek biliyor musun- Adeta yeniden doğması demektir. Hele hele hanımefendi ile birlikte bu ziyareti yaptığınız zaman öz güveni artacaktır. Aynı şekilde kaymakam kardeşim, al hanımefendiyi yanına çık az önce tebdili kıyafet yapan genç kaymakam kardeşim var ya onun gibi... Haber vermeden elinde bir paket, git fakir fukaranın, sosyal dayanışma fonumuz her şeyimiz var git kapısını çal onu sevindir. O seni gördüğünde bir başka olacak. Bunu bu fakir kardeşiniz yaptı. Semeresini aldı. Güzel oluyor, hoş oluyor. İnanın zevk alacaksınız, içinizde yapanlar var zaten, ama bunları yayalım, genişletelim, kucaklayalım. Kucakladığınız sürece kucaklanacaksınız, bunu böyle bilin.”

“Bizim için ciddi bir motivasyon kaynağı”

Ödülünü Başbakan Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın elinden alan İkizce Kaymakamı ve Ordu Vali Yardımcısı Ali DOĞAN ödül töreninden sonra şunları söyledi: "Türk İdareciler Derneği tarafından yılın başarılı mülki amirlerinden birisi seçilmek, hele de Sayın Başbakanımız tarafından diğer mülki amirlere örnek gösterilmek beni gururlandırdı."

7 mülki amir arasında kendisinin de yer almasının sevindirici olduğunu belirten DOĞAN, "Ben bu ödülü alarak kendisi de bir Ordulu olan İçişleri Bakanımız Sayın İdris Naim ŞAHİN'i iyi temsil ettiğimi ve sevindirdiğimi düşünüyorum." diye konuştu.

Ödülün hakkını şu ana kadar olduğu gibi bundan sonra da çok çalışarak ve halka faydalı olarak vereceğini ifade eden DOĞAN, şunları kaydetti: "Türkiye çok geniş bir coğrafya. 81 ilimiz ve 892 ilçemiz var ve valilerimizin emrinde çalışan pek çok vali yardımcımız bulunuyor. Bu mülki amirlerimiz 10 Ocak tarihinde büyük bir taramadan geçirildikten sonra Türk İdareciler Derneği tarafından ödüllendirilirler. Biz de bu sene şanslı mülki amirlerden biri olduk. Derneğimiz ve Bakanlığımızın takdiri ile ödül alan 7 mülki amirden birisi olma şerefine nail olduk. Bakanlığımız ve Türk İdareciler Derneği tarafından yılın başarılı mülki amirlerinden birisi seçilmek beni gururlandırdı. Bizleri bu ödülü layık gören meslek büyüklerime teşekkür ederim."Kendisinin çok şanslı bir mülki amir olduğunu belirten DOĞAN, "Kaymakamlık mesleğine girdiğimden beri çok kıymetli meslek büyüklerimizle çalıştım; bana altın kıymetinde öğütlerde bulundular. Özellikle özel kabiliyetlerimizi geliştirmemiz yönünde bize telkinde bulundular. Bizler de bu öğütleri yerine getirmeye çalışıyoruz. Farklı alanlarda kendimizi geliştirmek ve Türkiye'ye katkıda bulunmak gayretindeyiz. Kendimi bu konuda şanslı hissediyorum" dedi.Son olarak uzun bir teşekkür listesine sahip olduğunu söyleyen Kaymakam DOĞAN, “Başta Sayın Başbakanımız ve Sayın İçişleri Bakanımız olmak üzere beni bu ödüle layık gören tüm meslektaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Ancak bu başarımda Ordu Valisi Sayın Orhan DÜZGÜN’ün özel bir yeri var. Sayın Valimiz bizim gibi genç mülki amirler için büyük bir şans. O, sadece bir amir değil, aynı zamanda bize yeri geldiğinde bir abi, bir baba şefkatiyle yaklaşan çok değerli bir meslek büyüğümüz. Bizim için önemli bir rol model. Kendimizi geliştirmemiz yönünde bizi sürekli destekleyen ve teşvik eden örnek bir lider. O yüzden bu başarımda en büyük rol kuşkusuz Sayın Valimize ait. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Son olarak, meslekte mensubu olduğum 95. Dönemden arkadaşlarımın, kardeşlerimin desteği ve teşviki hep benimle oldu. Biliyorum ki, bu başarıma kendi başarıları gibi sevindiler. Onlara da ne kadar teşekkür etsem azdır.” dedi.

Ödül töreninden sonra pek çok kesimden tebrik mesaj ve telefonları aldığını belirten Kaymakam DOĞAN, ödül başarının sadece bir neticesi değil, aynı zamanda bundan sonraki çalışmalarımıza dönük bizim için ciddi bir motivasyon kaynağı olacak.” diyerek sözlerini bitirdi.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu