Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
Türkiye/Dünya Gündemi
08-02-2011 / 11:40
13. maaş dünyada bir tek yavru vatan Kıbrıs`ta var!
KKTC`de, “Türkiye ne seni ne paranı, ne memurunu isteriz, yakamızdan elini çek” diye pankart açan sendika başkanlarının yılda aylık 13 maaş aldıkları öğrenildi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC), 28 Ocak'ta, “Türkiye ne seni ne paranı, ne memurunu isteriz, yakamızdan elini çek” diye pankart açan sendika başkanlarının ertesi gün bankadan Ocak ayı maaşı ile birlikte bir de dünyanın hiçbir yerinde olmayan 13. maaşı almışlar. Kıbrıs'ta yayınlanan Volkan gazetesi, Türkiye karşıtı pankart açan sendika başkanlarının, eylemin ertesi günü Ocak ayı maaşı ile birlikte sadece Kıbrıs'a has olan 13. maaşı aldıklarını yazdı. KKTC'deki memurlar, yılın 12 ayında alınan maaşlara ek olarak Ocak ayında fazladan bir maaş daha alıyorlar. KKTC Maliye Bakanlığı verilerine göre ortalama aylık 4 bin lira maaşı alan protestocu sendika başkanlarına 13. maaşla birlikte yapılan son maaş ödemesi şöyle: 

HANİ İSTEMEZDİNİZ?
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil 9 bin 100 TL, Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) Başkanı Memduh Çeto 8 bin 700 TL, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası Başkanı Ahmet Kaptan 8 bin 550 TL, Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) Başkanı Adnan Eraslan 9 bin 050 TL.

SAĞLAM: “BİR GÜN BİLE İŞE GİTMEDEN MAAŞ ALIYORLAR”
Akit'e konuşan KKTC Demokratik Haklar ve İnanç Platformu Dönem Sözcüsü Recep Sağlam, KKTC'de ekonomik sorunların Türkiye karşıtı bir kampanyaya dönüştürülmek istendiğini belirterek, “Bu insanlar bir gün bile işe gitmeden devletten para alıyor, ayrıca sendikadan para alıyorlar. Ayrıca Avrupa Birliği fonlarından da destekleniyorlar. Burada Hükümet'in de masum olmadığını düşünüyorum. Türkiye daha önce de Hükümet'ten bir ekonomik program uygulanmasını istemiş; Hükümet, ‘sendikalar çok güçlü, tepkilere neden olur' demişti. Burada danışıklı bir durum var” dedi.

ÖZKARDAŞ: “ELCİL'İN ADAMLARI TARAFINDAN YUMRUKLANDIM”
Türkiye karşıtı pankartın açıldığı eylemde bulunan KKTC Kamusen Genel Başkanı Mehmet Özkardaş ise, “Ben bu pankartın açılmasına karşı çıktım. Bunun için platformdan anons yaptım. Pankartın platformla bir ilgisi yok diye. Bu pankartı Türk Öğretmenler Sendikası Genel Sekreteri Şener Elcil açtırdı. Elcil'in adamlarının saldırısına uğradım, platformda yumruklandım. Eylem, marjinal bir grup tarafından provoke edildi. Türkiye'nin bu oyuna gelmemesi gerekir. Bundan sonra eylemlerin, marjinal grupların egosu yüzünden provoke edilmemesi için konuyu platform toplantısında gündeme getireceğim, eğer biz halka bu şekilde pankart açacağız diye halka çağrıda bulunsaydık, hiç kimse eyleme gelmezdi” diye konuştu.

Yorumlar Toplam 1 Yorum Yapılmış
  • KEMAL GÜLER / 09-02-2011 12:09 şerefsiz
    kardeşim adam bizim başbakanımız kadar parayı alıyor hala ruma uşaklık yaparak devletimize küfrediyor, ama adadaki tüm halkı suçlamak yanlış bunlar bir kaç çanak yalayıcısı onlar da önemli değil ama mide bulandırıyor.
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu