ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Teknoloji
30-03-2010 / 22:22
İnternet kullanıcılarına kötü haber
Film indirip müzik dinleyen hatta neredeyse kullanıcıların baş kaynağı olan Rapid, makinelerini kapatıyor

Telifsiz müzik, film ve yazılım paylaşanların yoğunlukla kullandığı Rapidshare, yasadışı içeriğe sunucularını 'yarım ağızla' kapatabileceğini açıkladı.

Yasadışı dosya paylaşanların en çok kullandığı platformlardan olan Rapidshare, korsanları üzecek. Firma, kendisine kayıltı kaynaklarda bulunan telifsiz içeriği indirmek isteyenleri, bu içeriği lsianslı ve ücretli satan kanallara yönlendirecek.

İstediği film ya da albümü anında Rapidshare üzerinden indirebilen kullanıcıları bir hayli üzecek olan yeni uygulama, büyük ihtimalle firmanın izlenirliğinde de azaltacak. Rapidshare, Alexa trafik ölçüm sistesine göre, alınan trafik itibarıyla dünyada 34üncü, Türkiye’de ise 16ncı sırada.

Sitenin anasayfasında yer alan açıklamada kullanıcıların veri paylaşımına müdahaleye hala karşı olduklarını ve mahkemelerde 'veri mahremiyeti'ni savunmaya devam edeceklerini açıklayan Rapidshare yönetimi, son paragrafta şu ifadelere yer verdi: "Elbette bütün kullanıcılar kullanım koşullarımıza uymak zorunda. Büyük çapta korsan malzemeyi dağıtanları tespit edersek, hesaplarını kapatma hakkında sahibiz".

Ücretli üye olunan site, yeni uygulama kesintisiz ugulanabilirse üye ve para kaybedecek. Firma bu zararını, yasal içerik satış sitelerine yönlendirdiği kişilerin alışverişinden komisyon alarak kapatmayı umuyor.

Rapidshare’in telifsiz dosya paylaşımına kapıları kapaması, hatta bu tür dosyaları sistemden yasaklayacağını açıklaması, aleyhine açılan çok büyük telif davalarının yarattığı baskının sonucu.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu