Ankara`dan ‘yola devam` kararı çıktı
Karlar Erimeye Başladı, Dereler Coştu
Ordu`dan İhracat Rekoru
Odü`nün Tıp Mezunlarından Tus Başarısı
Spor
20-05-2014 / 15:10
Kum Turnuvasının Beşiği Ünye, Lig TV`ye Çıkacak
2012 yılı yaz ayında başlayan kum turnuvasının 3.süsü 28 Haziran`da başlıyor. Geçtiğimiz yıl TRT 3`den yayınlanan kum turnuvası final müsabakası, bu yıl ise Lig TV`de yayınlanması gündemde.

 

Ünye’de yaklaşık yarım asır önce yapılmaya başlanan ve 90’lı yılların ortalarında halı sahaların yaygınlaşmasıyla unutulan “Kum Turnuvası” 2012 yılında Ünye Belediyespor Kulüp Başkanlığı tarafından tekrar hayata geçirildi. Bu yıl 3.sü gerçekleştirilecek olan turnuva 28 Haziran’da başlayacak.
Dünya’da kum turnuvalarının ilk yapıldı yer olarak tarihe geçen Ünye’de, yıllar sonra yeniden başlayan turnuvaya ilişkin bilgi veren Ünyespor Kulüp Müdürü Murat Ülgen, final müsabakasının geçen sene TRT’3 de yayınlandığını ve bu sene ise Lig TV’de yayınlanma ihtimalini olduğunu belirtti.
 
İlk Müsabaka 28 Haziran’da
 
Kum turnuvasına ilişkin Hazırlıkların başladığını belirten Murat Ülgen, ilk müsabakayı 28 Haziran’da yapmayı planladıklarını belirterek, “Bu yıl yine ramazanın ilk gecesi kum turnuvası organize edeceğiz. Başvuru yapan takımlarla start alıp yine son gecesi final müsabakasıyla turnuvayı sonlandırmak istiyoruz. İlanlarımızı 1 hafta içerisinde vereceğiz. Şartnamelerimiz şu anda hazırlık aşamasında, bunun çalışmalarını yapıyoruz. Bu yıl okulların tatile girmesiyle de hem yaz okullarımız hem de kum turnuvası faaliyetlerimiz Belediyemiz tarafından devam edecektir. Haziran ayının 28’inde katılan takımlarla bismillah deyip turnuvayı başlatmak istiyoruz. Şu anda önümüzde 1 aylık zaman var. Bunun afiş ve duyurularını yapıp, şartnamemizi hazırlayıp yine askerlik şubesi karşısında ki kum sahamızda bu turnuvayı organize edeceğiz” dedi.
 
“Kum Turnuvası Ünye’de Doğmuştur”
 
Ülgen, kum turnuvasının Ünye’de doğduğunu belirten konuşmalarıyla ciddi anlamda tanıtım yapan NTVSPOR yorumcusu Hıncal Uluç’un sözlerini hatırlatarak, “2 yıldan bu yana organize ettiğimiz turnuvaya ilişkin NTV’den Hıncal Uluç beyin de yorumlarını daha önce duymuştuk. ‘Kum turnuvası Brezilya Arjantin’de değil Ünye’de doğmuştur’ diyerek, kum turnuvasının ne kadar önemli bir spor aktivitesi olduğunun ve Ünye’mizin tanıtımı açısından ne kadar ne kadar önemli bir yer aldığı göz önünde bulundurulmalı. Biz belediye olarak bütün turnuvalarımızın centilmence geçmesi, sevgi ve kardeşliğin pekiştirilmesi için düzenliyoruz. Ayrıca Ünye’nin tanıtımını yapmak bu açıdan çok önemli” dedi.
 
 
 
Ünye, Lig TV’ye Çıkabilir
 
Kum Turnuvası finalinin Lig TV’de yayınlanmasının söz konusu olduğunu da belirten Ülgen, “Lig TV yorumcusu Melih Gümüş Bıçak beyle bir arkadaşlığım var ve kendisiyle diyalog halindeyim. Lig TV’den de kum turnuvamızın tanıtımını yapmak istiyoruz. Kendisi dünya kupasında olacağı için bir aylık sürede çok yoğun olacak ama 19 Temmuz’da dünya kupası bitiyor. Temmuz’un 11-2 ile 28’i arası bir gün ayarlayıp mutlaka buraya gelip kum turnuvasının çekimlerini yapmayı ve bizlerle kum turnuvasını izlemeyi istiyor. Geçen yılda bildiğiniz gibi kum turnuvamızın finali TRT 3’den yayınlanmıştı. Ünye’mizin tanıtımı için bunlar çok önemli. Şimdiden turnuvaya katılacak olan sporcu arkadaşlarımıza başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Ünye TV

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu