Ankara`dan ‘yola devam` kararı çıktı
Karlar Erimeye Başladı, Dereler Coştu
Ordu`dan İhracat Rekoru
Odü`nün Tıp Mezunlarından Tus Başarısı
Spor
10-03-2014 / 22:47
“Düşecekse de Benim Başkanlığımda Olacak”
Ünyespor Kulübü`nde devre arasında göreve talip olan Ömer Zorlu, aradan geçen 2 ayın hesabını verdi. Kulüp Başkanlığını resmi olarak almadı yönündeki eleştirilere cevap veren Zorlu, “Başarısız sonuçlar yeni bir yönetim oluşturmanın önünde en büyük engel. Ünyespor gecesinden sonra kongre yapılacak ve bu takım amatöre de düşse bu benim başkanlığımda olacak, kimse endişelenmesin” dedi.

Spor Toto 3. Lig 2. Grupta ligde kalma mücadelesi veren Ünyespor’da devre arasından bu yana yaşananları ve harcamaları kulüp başkanlığını üstlenen Ömer Zorlu, ayrıntılı bir şekilde düzenlenen basın toplantısında açıkladı. Atatürk parkında basınla kahvaltıda bir araya gelen Ömer Zorlu, bugüne kadar 625 bin 625 TL harcama yaptıklarını söyledi.

Ömer Zorlu, “Ünyespor hepinizin bildiği gibi kayyuma kalmak üzereyken biz bu işe talip olduk. Geldiğimizde takım, maalesef futbolcu arkadaşlar tek taraflı fesihle gitmişti, yani takım diye bir şey yoktu ortada. Çalışmaları başlattık, futbolcuları geri çağırarak geri getirebildiklerimizi getirdik ve paralarını ödedik. Fesih hakkı elde etmiş olanlarla tekrar sözleşme yeniledik. Ardından transfer yapma mücadelesine girdik fakat 370 milyara yakın transfer tahtasının açılmasını etkileyen borç vardı. Bunu mazeret olarak kabul etmeyin ben elimizde ki kadroyla ligde kalabileceğimizi düşünüyorum. Transfer yapmaya çalıştık ama istediğiniz transferleri yapamıyorsunuz. Lig başladıktan 15 gün sonra transfer tahtası açılan bir takımın nasıl futbolcu getirebileceğinin hesabını sizler yapın. Bir kere bunların unutulmaması lazım ve hatırlatma amaçlı söyledim. Olabilecek olanın en iyisini yaptığımıza inanıyorum ve tabi ki aldığımız skorel başarısızlıklar moralleri bozdu. Başarısızlığın elbette bir çok nedeni vardı, uyum süreci gibi. Ben bu sürenin artık dolduğuna yani takım ruhunun yakalandığına inanıyorum. Önümüzde bir Çorum deplasmanı var, inşallah oradan puan ya da puanlarla döneceğiz ve ondan sonra da zaten gerisi gelecektir.

2 Ayda Toplam Ödeme 625 Bin TL

Göreve talip oldukları günden bu yana yapılan harcama ve alınan bağışları da tek tek açıklayan Ömer Zorlu, “İşadamlarının yaptığı bağışlar, sponsorluk ve federasyon gelirlerinin toplamı 252 bin 500 TL. 150 bin TL’de emanet aldık ve bunun toplamı 402 bin 500 TL. Yapılan harcamalar ise tek taraflı fesih yapan ve yeniden anlaşma imzalanan 8 oyuncuya 126 bin 700 TL, yeni transfer edilen 16 futbolcuya 73 bin TL, teknik heyete 18 bin 700 TL, personel ve Balçova maçı primi 15 bin 325 TL, transfere engel borçlara nakit ödenen 145 bin 450 TL, Transfere engel borçlara karşılık verilen teminat mektubu 190 bin TL, Lisan Noter Giderleri 6 bin 500 TL,  Kumanya giderleri 15 bin TL, deplasman masrafları 35 bin TL olmak üzere toplam giderimiz 625 bin 675 TL” dedi.

Gece, Ünyespor’un kurtuluşu Olacak

Ligin bitmesine 10 hafta kaldığını ve şu ana kadar yapılan harcamaların yanı sıra kalan haftalarda da giderlerin devam ettiğini belirten Zorlu, “Spor kulüpleri para olmadan yönetilemiyor. Ekonomiyle alakalı bir durum olduğu içinde ister istemez proje üretmek durumundasınız. Ünyespor’un 1 lira geliri yok. Bu sebepten dolayı bizde biraz düşündük neler yapabileceğimizi. Önceden de bildiğimiz gibi İstanbul’da geceler düzenlenirdi ama bizim böyle bir şeye zamanımız yok, bir an önce çarkın dönmesi gerek. Çünkü kulübün iaşesinden bindiğimiz otobüsün mazotuna kadar biz müdahale etmek zorundayız. Mesela takım Çorum’a gidecek otobüsün mazotunu koymak zorundayız. Bu anlamda hiçbir yerden destek yok. Bunun içinde para gerekiyor ve bu 3-5 yöneticinin bir araya gelmesiyle olacak şeyler değil. Onun içinde Ünyespor için bir gece projesini hayata geçirelim dedik. Bu projeyi hayata geçirirken de bu öyle bir şey olsun ki kimseyi yıkmasın, kimsenin ekonomisine zarar vermesin yaptığımız şey diye düşündük. Yani, gidip 3-5 kişiden 20-25 bin para isteyeceğimize bunu tabana yayalım ve birçok kişinin bu taşın altında eli olsun. Hem o zaman sahip çıkar hem de sorar ne yapıldığını. Bunun için bir gece düzenlemeye karar verdik ve bu gecede kimseden para toplanmayacak ama sadece o bilete ödediği parayla o gece Nadide Sultanla, stand up yapacak arkadaşımızla ve yöresel sanatçılarımızla eğlenecek. Kesinlikle güzel bir gece olacak. Bana göre Ünyespor’un kurtuluşu bu geceye bağlı” dedi.

Kimsenin Endişesi Olmasın

Ünyespor takımı bugün itibari ile zorlu bir süreçten geçtiğini, kesinlikle 3. ligde kalacağını dile getiren Zorlu, “Kamuoyunda resmen başkan olmamadan ötürü bir takım dedikodular üretildiğini görüyorum. Bugün sokakta konuşanlar, Ünyespor’un stat gelirlerine icra yolu ile el koyduklarını unutmamak lazım. Biz taşın altına elimizi hatta bedenimiz koyduk. Destek verenden de vermeyenden de Allah razı olsun. Ünyespor kesinlikle bu ligde kalacak. Hesabımız ortada, aldığımızda ödediğimizde ödeyeceklerimizi de tek tek açıkladım. Kulüp yönetimini resmen devralmadığımız yönünde ki eleştirileri de kabul ediyorum ancak, başarısız sonuçlar nedeniyle yeni bir yönetim oluşturmak mümkün olmadı. Düzenleyeceğimiz gecenin ardından kongremizi yapıp yönetimi resmen alacağım. Ünyespor ligden kesinlikle düşmeyecek, ancak eğer düşerse de bu takım Ömer Zorlu’nun başkanlığında olacak. Bu kadar açık söylüyorum” dedi.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu