ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
31-01-2016 / 23:38
Ak Parti`den Kılıçtaroğlu`na Suç Duyurusu
Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu`nun Cumhurbaşkanı Erdoğan`a yönelik sarf ettiği hakaret içeren sözleri üzerine Ünye Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün; Ünye ilçe teşkilatı olarak bu gün belirli aralıklarla gidip  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı söylediği sözler nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu hakkında arkadaşlarımız suç duyurusunda duyurusunda bulundular.

 

Ergün, gazetecilere yaptığı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçtaroğlu hakkında CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'nda ve TBMM'deki grup toplantısında, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı makamını ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı rencide edici hakaret içeren sözleri dolayısıyla Ünye Cumhuriyet Başsavcılığına "Cumhurbaşkanına hakaret"ten suç duyurusunda bulunduklarını belirtti.

 

Kılıçdaroğlu'nun siyasetten tek anladığı şeyin " pusu ve hakaret siyaseti" olduğunu savunan Ergün, şöyle konuştu:

 

"Siyaset nezaket kuralları çerçevesinde belirli bir seviyede yapılması gereken ve bu millete hizmet maksadını taşıyan bir uğraş. Sizin millet diye bir derdiniz olmazsa böyle Sayın Kılıçtaroğlu gibi zırvalarsınız. %52 oy alarak seçilmiş bir insana  öyle aklınıza ne geliyorsa söyleyemezsiniz. Sayın Kılıçtaroğlu parti içi muhalefet hiziplerini bir arada tutmak için Cumhurbaşkanımızın ayağına tutunmuş, kurtulmaya çalışıyor. Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Cumhurbaşkanına yapılan hakaretler suç teşkil etmektedir. Bu ülkede halkın oyuyla seçilerek Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan'a karşı kullanmış olduğu yakışıksız, edebe ve hukuka aykırı ifadelerinin karşılığında suç duyurusunda bulunduk."

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu