Ankara`dan ‘yola devam` kararı çıktı
Karlar Erimeye Başladı, Dereler Coştu
Ordu`dan İhracat Rekoru
Odü`nün Tıp Mezunlarından Tus Başarısı
Siyaset
28-04-2015 / 22:46
Esnaf rahat bir nefes alacak
CHP Ordu Milletvekili Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel, CHP iktidarında esnafın rahat bir nefes alacağını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında esnaflara ziyaretler gerçekleştiren CHP Adayı Dr. Mustafa Adıgüzel; “ekonomiyi canlandıracak, esnafın yüzünü güldüreceğiz. CHP İktidarında Esnaf Bakanlığı kurarak esnafın sorunlarına siyasette geniş yer bulmasına olanak tanıyacağız” dedi.

Adıgüzel açıklamasında; “Esnafımız kan ağlıyor. Gittiğimiz her ilçede kepenklerin kapalı olduğunu görüyoruz. Vatandaşımızın alım gücü düştü, esnafımız da yeterli oranda satış yapamadığı için işyerini kapatmak zorunda kalıyor. Birçok esnafımız da siftahsız kepenk indiriyor. CHP olarak seçim beyannamemizde de belirttiğimiz gibi artık 7 Haziran’dan sonra bütün bu sıkıntılar sona erecek” sözlerine yer verdi.

“CHP iktidarında esnaf desteklenecek”

Adıgüzel parti projeleriyle ilgilide şu ifadelere yer verdi; “esnafımıza, ödediği yıllık vergi ve prim miktarı kadar sıfır faizli kredi kullandıracağız. Esnafın da şirketler gibi kira, araç gideri vb. iş yeri masraflarını vergiden düşebilmesini sağlayacağız. Esnaf düşük faizli ve uzun vadeli kredilerle kira öder gibi kendi dükkânının sahibi olacak. Emekli olmuş ancak işine devam eden esnafa Sosyal Güvenlik Destek Primi ödemeyecek. Prim borcu olan esnafın da sağlık hizmetlerinden faydalanacak. Esnaf da diğer çalışanlarla aynı sürede emekli olacak ve aynı haklardan yararlanacak.”

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu