ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
28-02-2018 / 07:24
Ordu Şehir Hastanesi Ypk Onayından Geçti
Altınordu ilçesinde Botanik Park alanına inşa edilmesine karar verilen Ordu Şehir Hastanesi için Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararının çıktığı açıklandı.

Ordu'nun Altınordu ilçesinde Botanik Park alanına inşa edilmesine karar verilen Ordu Şehir Hastanesi için Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararının çıktığı açıklandı.

AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu, hastane projesinin Kalkınma Bakanlığı Yüksek Planlama Kurulu onayından geçtiğini belirtti. Gündoğdu "Ordu'ya sağlık hizmetleri noktasında çağ atlatacak olan şehir hastanesinde, bundan sonra ihale sürecine geçilecek. Ordu'da hizmet veren üç hastanenin hizmet alanı toplam 50 bin metrekare. Yapılacak hastanesinin sadece kapalı alanı 274 bin metrekare olacak. Yani diğer hastanelerimizin toplamının 5 katından daha fazla bir alanda vatandaşlara hizmet verecek. 900 yataklı olarak inşa edilecek ve ihtiyaç durumunda bin 200 yatak kapasiteye çıkarılabilecek. 700 milyon liraya mal olması beklenen Şehir Hastanesinde hasta odaları beş yıldızlı otel konforunda olacak ve son teknoloji teçhizat ile donatılacak" dedi.

Gündoğdu, hastanenin ihale tarihinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 24 Mart'taki Ordu ziyareti sırasında açıklanacağını sözlerine ekledi.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu