ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
16-09-2017 / 23:10
Akkuş`ta kongre karıştı VİDEO HABER
Ak Parti`nin Ordu`da ilk kongresini yaptığı Akkuş`ta olay çıktı. Mehmet Duman`ın listesi divan başkanı tarafından tüzüğe aykırı olduğu gerekçesiyle ret edilince arbede yaşandı. Birlik beraberlik mesajlarının verildiği partinin ilk kongresi olaylı geçerken, yaşanan gerginliğin ardından seçime gidilerek delegeler Ramazan Acar`ın tek listeyle girdiği kongrede oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

Ak Parti’nin Ordu’da 6. Olağan Kongresi ilk olarak Akkuş ilçesinde yapıldı. Kongrede gündem maddeleri görüşülürken, Mevcut Başkan Ramazan Acar ve Mehmet Duman’ın listesi Divan Başkanlığına sunuldu.

Ramazan Acar’ın listesi Divan Başkanı Halil Öz tarafından kabul görürken, Mehmet Duman’ın listesi tüzüğün ilgili hükümlerini yerine getirmediği için reddedildi.


VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

Kongrede son madde olan seçimlere geçilmeden önce söz isteyen Mehmet Duman’a söz hakkı verilmezken, bunun üzerine Duman mikrofonsuz konuşma yaparak listesinin ret edilmesine isyan etti. Mehmet Duman önce  sözlü olarak kongrenin geçersiz olduğunu belirtti, ardından salonda tansiyon bir anda yükseldi. Mehmet Duman protokol masasının üzerine çıkarak sesini duyurmaya çalışırken, bu sırada kendisini engelleyenlere yönelik plastik bardakta bulunan suyu fırlattı. Duman’ın konuşma yapmak için çıktığı sehpa da kırılırken partililer ve delegeler Duman’ı sakinleştirmeye çalıştı. Bir süre daha kongrenin demokratik bir şekilde gerçekleşmediğini savunan Duman, daha sonra salondan çıkarıldı.

Kongreye Ak Parti Ordu Milletvekilleri Metin Gündoğdu, Oktay Çanak ve Ergün Taşçı da katılırken, Mehmet Duman’ın konuşması öncesinde Milletvekilleri salonu terk etti.

Yaşanan gerginliğin ardından seçime gidilerek delegeler oy kullanma işlemini gerçekleştirdi.

Ak Parti’nin son kongresinde yapılan tüzük değişikliğine göre Genel Merkezin aday gösterdiği isimlerin kongrelerde aday olabileceği, Ak Parti Genel Merkezi’nin Ramazan Acar’ı sadece aday gösterdiği, başka aday göstermediği, Mehmet Duman’ın da bu nedenle aday olarak listesinin kabul edilmediği öğrenildi. 

421 delegesi olan Ak Parti Akkuş ilçe teşkilatında 224 delege oy kullanırken, 2 oy geçersiz, 222 oy geçerli oldu. 

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu