ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
13-01-2018 / 16:28
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
2019 yılı Cumhurbaşkanlığı seçimleri için AK Parti ile MHP arasında önce ittifak yapma kararı alındı, ardından da İttifak Komisyonu kuruldu. Komisyonda yer alacak isimlerin belirlenmesinin ardından MHP`den Ünyeli hemşerimiz İstanbul Milletvekili İsmail Faruk Aksu`nun da komisyonda temsilci olarak yer aldığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki görüşmede AK Parti ile MHP arasında bir komisyon kurulması kararlaştırıldı. AK Parti ve MHP'den 3'er kişinin katılımıyla oluşacak komisyon ittifak için yapılacak düzenlemeleri ve uyum yasalarını ele alacak.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Mahir Ünal, AK Parti ile MHP arasında ittifak görüşmelerini yürütecek komisyon üyelerinin belirlendiğini açıklayarak, “Komisyon TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop'un başkanlığında, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal'dan oluşuyor." dedi.

İttifak Komisyonu’nda MHP'den Mehmet Parsak, Mustafa Kalaycı ve İstanbul Milletvekili Ünyeli hemşerimiz İsmail Faruk Aksu da görev yapacak.

-Bahçeli, ittifak önermişti-

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkarmayacaklarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın adaylığını destekleyeceklerini belirtmiş ve "Cumhur ittifakı" önermişti.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinin grup toplantısında bu çağrıya yanıt vermiş ve bu ittifakın "milli ve yerli bir ittifak" olacağını kaydetmişti. Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne davet etmiş ve ittifak üzerine bir görüşme gerçekleştirmişti.

Görüşmede, iki partinin temsilcilerinden oluşacak bir komisyonun ittifak konusunda çalışması kararı alınmıştı.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu