Yeni Ordu Emniyet Müdürü Görevde
Yaylalarda Kaçak Yapıya İzin Yok
1000 Gence 1000 Kitap` Projesinde Kitap Sayısı 900`e Ulaştı
Fındığın Kilogramı 17 Liraya Çıktı
Siyaset
11-04-2011 / 21:10
İdris Naim Şahin kimdir ?
Ak parti`nin ikinci adamı. Recep Tayyip Erdoğan`ın ortaokuldan bu yana yakın arkadaşı ve sağ kolu. İdris Naim Şahin, tam bir Ünye sevdalısı. `Burası Ünye, burada durmak lazım` sözü Ünye tabelalarına yazıldı. Peki kimdir İdris Naim Şahin ?

 

İdris Naim Şahin; 1956 yılında Ünye’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1976 yılında mezun oldu. 1980 yılından itibaren sırasıyla Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrekani, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı ilçelerinde kaymakamlık görevlerinde bulundu.
 
1989 yılında İçişleri Bakanlığı Başmüfettişliği görevini yaparken 1994 yılında eski dostu Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olmak için bu görevi bıraktı ve İstanbul Büyük şehir Belediyesi Genel sekreterliği yardımcılığı görevine geldi. 1999 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlık danışmanlığı görevinin yanında Adapazarı Belediye Başkanlığı genel koordinatörlüğü görevinde bulunduktan sonra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı teftiş kurulu başkanlığı görevlerini yürüttü. Bu dönemlerde memleketi Ordu ile ilgili bir çok dernek ile yine Türkistan derneklerinde ve bir çok sosyal derneklerde görev aldı.
 
Ak partide Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile kurucu olarak bulunan İdris Naim Şahin, Ak partinin İstanbul Milletvekili oldu ve iki dönemdir vekilliğin yanı sıra Ak parti M.K.Y.K üyeliğini ve siyasi partilerde ikinci güç kabul edilen Genel Sekreterlik görevlerini de aralıksız bugüne kadar sürdürdü. Evli ve 6 çocuk babası olan Şahin iyi derecede de İngilizce biliyor. 

Yorumlar Toplam 2 Yorum Yapılmış
  • Nigar Kılınç / 14-03-2013 16:58 gönlümüzün başkanı
    biz akp yi onun sayesinde sevdik onun görevden alınması kalbimizi kırdı ona yapılan haksızlığı kabüllenmek çok zor bizim gönlümüzde tek başkan o ünyemizin onuru gururu İDRİS NAİM ŞAHİN .
  • osman demir / 27-01-2013 12:21 HİZMET DEVRİ
    SAYIN BAKANIM

    BEN ÜNYELİ DEGİLİM ÇANKIRILIYIM. BAKANKEN YAPTIGINIZ HİZMETLERDEN, KİŞİLİGİNİZ,ONURLU DURUŞUNUZ,TERÖRDEN TAVİZ VERMEYİŞİNİZ,BİR TÜRK VATANDAŞI OLARAK TAKDİR EDİYORUM. SİZ BENİM GİBİ DÜŞÜNEN KİŞİLERİN ARASINDA HEP ANILACAK VE VE BU YÜCE MİLLETİN GÖNLÜNDE TAHT KURACAKSINIZ.SİZİNLE TANIŞMAYI ÇOK İSTERDİM YOLUNUZ AÇIK OLSUN ALLAHA EMANET OLUN SAYGILARIMLA....OSMAN DEMİR
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu