Fındığa TSK Dopingi
Ordu-Milli Piyango Talihlisi Sır Oldu
Fatso`dan `Kütüphanesiz Köy Okulu Kalmasın Projesi`
İttifakta Ünyeli Aksu`da yer aldı
Siyaset
11-03-2015 / 21:29
Hamarat: Şimdi Hesap Verme Zamanı
Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat katıldığı özel bir televizyon programında seçim sürecini değerlendirerek, “ben her zaman AK Partimizin belirlediği 550 kişilik aday listesinde oldum” dedi.

Milletvekili Hamarat yaptığı açıklamada yeni bir seçim sürecine girdiklerini belirterek, “bu zamana kadar ne yaptığımızın hesabını verme zamanı, şimdi gelmiştir” dedi.

Hamarat açıklamasında, “yine seçim arefesine girdik. Bu zamana kadar ne yaptığımızın hesabını verme zamanıdır. Seçim dönemleri bu zaman içerisinde ne yapamadık, ne yapmamız lazım, bunların hesabını yapıldığı dönemlerdir. Tabii Türkiye’de çok sık seçim oluyor.

“ERKEN SEÇİMLERİ TÜRKİYE’NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARDIK”

Eskiden birde buna erken seçimler eklenirdi. Bu istikrarsızlığa tekâmül ediliyordu. Biz bu erken seçimi AK Parti olarak Türkiye’nin gündeminden çıkardık. Bir ülkenin gündeminden erken seçimleri çıkarabilmek demek, siyasi başarıyla mümkündür. Yıpranırsanız, başarısız olursanız, işler kötüye giderse, ekonomi bozulursa, mecburen erken seçim yaparsınız. Eskiden hep öyle olurdu, ama biz AK Parti hükümeti ile Ankara siyasetinde erken seçimleri Türkiye’den kaldırdık.

“AK PARTİNİN BELİRLEDİĞİ 550 KİŞİNİN İÇİNDEYİM”

Biz bu seçim arifesinde hizmetleri gözden geçiriyoruz. Bu zaman içerisinde neler yapıp neler yapamadığımızı kontrol ediyoruz. Biz seçildikten sonra ortadan kaybolan, seçim yaklaştığında eyvah seçim geliyor diye ortaya çıkan bir kadro asla olmadık.  Ben her siyasi konuşmamda bunu hatırlatıyorum.  Partimizin kurulduğu günden beri bütün seçim çalışmalarında ya aday adayı olarak ya da aday olarak bulundum.  Türkiye’de AK Partinin belirlediği 550 kişi içerisinde sürekli yer aldım. Her seçimlerde şunu gördük, milletimiz bütün hizmetlerden önce bizden oy vereceği siyasetçi olarak şunu istiyor. Seçimden sonra bizi unutmayın diyorlar.

“SEÇİMDEN SEÇİME HESAP YAPAN BİR PARTİ OLMADIK”

Aslında bu işin bir sigortasıdır. Seçimden sonra zaten unutacaksanız verdiğiniz sözlerin hiçbir anlamı kalmamaktadır. Biz başka siyasi partiler gibi seçimden seçime hesap yapan, seçimden seçime millete başvuran, bir kadroyla yola hiç çıkmadık. Milletin içinden itinayla seçilmiş, tepeden bakmayan, o toplumu dışlamayan, ama toplumuna saygı duyan, içinden çıktığı toplumu unutmayıp ona nasıl katkıda bulunurum. Onun nasıl hizmetkârı olurum diye dert eden, bir kadro ile hep bu yola çıktık. Bu 4’cü kez büyük genel seçim öncesi, yine aynı itinayla çalışma içerisindeyiz.”diyerek konuştu.

“BİRİNCİ TERCİHİM ORDU’DUR”

“Beni sevenler benim İstanbul’dan çıkma konusunda rahat olsunlar. Bu benim 4’cü aday adaylığı müracaatım” diyen Ak Parti Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, “eğer seçilirsem benim son olacak veya en azından ara vermiş olacağız. Benim ikinci tercihim olarak İstanbul 1’ci Bölge Anadolu Yakası. Biliyorsunuz burada da çok fazla Ordu’lu vatandaşlarımız var. Oradaki Ordu’lu vatandaşlarımızın faaliyetlerinin içerisinde sürekli olduğum için arkadaşlarımızın da talebi oluyor. Ancak benim hep birinci tercihim seçim bölgem Ordu olmuştur. Ben müracaatımı sosyal medyada yayınladığım için benim de kulağıma İstanbul’dan mı çıkacak diye geldi. Ama benim birinci tercihim Ordu’dur. Tabii partimiz tercihe bağlı olmaksızın istediği herkesi, istediği yerden aday gösterebilir. Benim bu konuda farklı bir durumum yok. Bu sene farklı bir karar vermiş değilim. Biz aynı kararlılıkla bölgemizde çalışıyoruz. Yaptığımız birçok hizmetler var, şu anda yapılan ve yapılacak hizmetlerimiz var. Onları da buradan takip etmeye gönüllüyüz.  Partimiz bize görev verdiğinde, devam etmemize karar verdiğinde, listede bize yer verdiğinde biz o çalışmaları en güzel şekilde yapacağız. Ben Ordu’dan tekrar aday adayıyım görev verilirse, en güzel şekilde yapmaya devam edeceğim” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu