ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
07-02-2016 / 23:25
Yatırımlarımızın Takibini Yapıyoruz
Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün Ankara`ya 2 günlük çalışma ziyareti gerçekleştirdi.

28 Günde Emeklilik Sonuçlanıyor

Başkan Ergün; İki günlük Ankara ziyaretimde ilçemizin sorunlarıyla ilgili görüşmelerim oldu. Yeni SGK binamızın oluru çıktı. İki katı hizmet 1 katı ise arşiv olarak kullanılacak olan SGK binamız için çalışmalar son aşamaya geldi. Artık Ünye, Akkuş, Çaybaşı, İkizce'li vatandaşlarımız Bağ-kur hizmetlerini de taşımasını yapacağımız yeni mekanımızdan alacaklar. İlimizde Yaklaşık 4 ay süren emeklilik işlemleri artık 26 günde neticelenir oldu. Emeklilik işlemleri 15 güne kadar düşürülecek. Bununla ilgili Ordu il müdürümüz çalışmalarını yürütüyor. Bu da devletimizin vatandaşımıza sunduğu hizmetin kalitesini ortaya koymakta. Vatandaşlarımız sadece emeklilik işlemleri için Altınordu ilçemize gidecekler. Önümüzdeki günlerde açacağımız yeni SGK binamızda vatandaşlarımıza daha rahat bir ortamda daha güzel hizmetler sunacağız.

Yatırımları takip ediyoruz

Başkan Ergün ilçemizin yatırımlarıyla alakalı da gerekli takipleri yaptıklarını belirterek, OSB için de şu an 16 bakanlıktan yetkililer gerekli yer tesbitini yapacaklar. İnşallah önümüzdeki aylarda alt yapı çalışmaları bitirildikten sonra kamulaştırılma çalışmaları  başlayacak.  30 yıldır hasretle beklediğimiz bu problem çözülecek ve bizlerde en büyük sorunumuz olan istihdam noktasında rahat bir nefes alacağız. Bu bizi çok heyecanlandırıyor. Başbakan yardımcımız bu konuyu bizzat takip ediyor ve bu sorun bu dönem çözüme kavuşacak.

Bir diğer konu ise, İlçemize kazandırılacak olan kültür sarayı meselesi. Kültür sarayının projesi bitti. Ödeneği hazır bir durumda. Belediye Başkanımız yer teslimi için çalışmalarını yürütüyor. Yer teslimi yapıldıktan sonra en kısa zamanda inşaat çalışmaları başlayacak.  Tabakhane deresinin doğu tarafı yapıldı. Batı tarafıyla ilgili de acil kamulaştırma kararı ilgili bakanlık tarafından alındı ve imzada bekliyor. Bir an önce o bölgenin de kamulaştırılması yapılıp tabakhane deremiz sağlı sollu bir şekilde yapılacak ve  niksar caddemizdeki yoğunluğu hafifletecek bir hal alacaktır dedi.

Başkan Ergün, Hastanemizde ise gerekli branşlarda çalışmalarımızı yaptık. Bununla alakalı eksiğimiz kalmadı.  Doktorlarımızın tahsis edilen kadrolara atanmasının yapılmasını bekliyoruz. Ben ilçemiz adına bu hizmetlerde bizlere yardımlarını esirgemeyen her zaman yanımızda hissettiğimiz Başbakan Yardımcımız Numan Kurtulmuş Bey'e ve Milletvekili kardeşlerime teşekkür ediyorum.

Kongre Normal Takviminde Yapılacak

Ak Parti Ünye İlçe Başkanı Arif Ergün Partimizin Teşkilatlanma Başkanı Mustafa Ataş'ı da ziyaret ettim. Müsaade edilirse kongre yapılmasını talep ettim. Teşkilat Başkanımız Sayın Ataş biz teşkilatlarımızın performanslarını takip ediyoruz. Ünye ilçe teşkilatımız seçimlerde üzerine düşeni fazlasıyla yapmıştır. Ciddi bir oy oranı alarak  seçimlerden başarıyla çıkmıştır. Kongre tarihi partimizin normal kongre süreciyle başlayacak ve devam edecektir. Partililerimize ve teşkilat mensubu kardeşlerimize bizlerden selam söyleyin. Durmak yok çalışmaya devam karşılığını verdi.

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu