ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
07-02-2016 / 23:26
Başkan Demirci Muhtarlarla Bir Araya Geldi
`Hizmet Önceliği 12 Ay Akkuş`ta Kalan Vatandaşlarımızın Olacak`

Akkuş Belediye Başkanı İsa Demirci mahalle muhtarlarıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Başkan Demirci, karla mücadele ve nüfus konularına değinerek, karla mücadelede kendilerini asılsız ihbarların yorduğunu, nüfus konusunda ise hizmet önceliklerinin 12 ay Akkuş'ta kalan, oturumu Akkuş'ta olan vatandaşlardan yana olacağının altını çizdi.

ASILSIZ İHBARLARIN ORANI YÜZDE 87

Toplantıda ilk olarak karla mücadeleye değinen Başkan Demirci, "İlçemizde 2 metreyi şan bir kar yağışı oldu, bu süreçte zorlu bir mücadele verdik, büyükşehir belediyemizle birlikte yaptığım karla mücadelede 37 araç gece gündüz demeden çalıştı. Bizleri bu süreçte en çok asılsız ihbarlar yordu, gelen ihbarların yüzde 87'i asılsız çıktı, bütün olumsuzluklara rağmen başarılı olduğumuzu düşünüyorum. Ordu'da kar denildiğinde akla Akkuş ilçesi gelir, en çok karda Akkuş'a yağar. Çok şükür bu süreçte hiçbir diyaliz ve doğum hastamızı mağdur etmedik, ciddi bir olumsuzluk yaşamadık. Kar mücadelesinde bizlere gösterilen sabırdan dolayı vatandaşlarımıza ve gece gündüz demeden çalışan personelimize teşekkür ediyorum" dedi.

12 AY AKKUŞ'TA KALAN VATANDAŞLARIMIZIN HAKKINI YEDİRMEMELİYİZ

Toplantıda TUİK tarafından açıklanan son nüfus rakamlarına da değinen Belediye Başkanı İsa Demirci, "İlçemizin nüfusu 23 bine düştü, sürekli göç veren bir ilçeyiz. Bu göçün bazı sebepleri var, bunların başında işsizlik geliyor, köylerimizden göç oranı oldukça fazla, göçün sebeplerini ortadan kaldırmak için çalışıyoruz. Yapacağımız bazı yatırımlarla ilçe merkezimizde canlılık bekliyoruz. 12 ay Akkuş'ta yaşayan bir insanı düşünün, tüm zorluklara katlanıyor, biz bu insanların hakkını, yazın fındığa, yada tatil için kısa süreliğine gelen insanlara harcıyoruz. Bugün burada olmayan, burada yaşamayan vatandaşların yazın biz koşa koşa işini görmememiz lazım, önceliğimiz burada 12 ay yaşayanların olması lazım, burada olanın hakkını burada olmayana yediriyoruz, yedirmememiz lazım. Yapacağımız işlerde burada sürekli kalanlara öncelik tanımamız lazım. 2 yıl hiç ayrım gözetmeksizin hizmet yaptık, belki hizmet yaparsak ikametgahlarını alırlar, bizlere yardımcı olurlar dedik, kimse bize yardımcı olmadı. Bundan sonra bunu göz önünde bulunduracağız, başka çaremiz yok" diye konuştu.

 

Toplantıda daha sonra Tarım Kredi Kooperatifleri Samsun Bölge Müdürü Cüneyt Erdoğan ile Tarım Kredi Kooperatifleri İmece A.Ş. Genel Müdürü Durmuş Eren, tarım kredi kooperatiflerinin yapısı, faaliyetleri ve kampanyaları hakkında muhtarlara bilgiler verdiler. Toplantı, muhtarların karla mücadele konusunda gösterilen çabadan dolayı memnuniyetlerini ve temennilerini dile getirmelerinin ardından sona erdi.

   

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu