ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
06-12-2017 / 21:12
MHP`de 16 üye ihraç edildi
Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Fazlı Yüksel, son günlerde İYİ Parti saflarında gözüken 16 üyenin partiden ihraç edildiğini söyledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Ünye İlçe Başkanı Fazlı Yüksel, son günlerde İYİ Parti saflarında gözüken 16 üye partiden ihraç edildiğini açıkladı. Parti binasında düzenlenen basın toplantısında açıklama yapan Başkan Yüksel, şöyle konuştu; “Partimiz üyesi olan Hikmet Ürer, Yusuf Çakır, Arif Yürük, Vedat Keskin, Ali Civelek, Murat Çıraklı, Nedim Can, İrfan Demir, Mustafa Çıngıl, Yakup Ergül, Hasan Eloğlu, Osman Karagöz, Yavuz Hakkı Gümüş, Hüseyin Torunoğlu, Faruk Korkmaz ve Refik Kayalı kamuoyu önünde ve sosyal medyada yaptığı bir kısım açıklamaların, toplantıların ve benzeri faaliyetlerin incelenmesi neticesinde, parti tüzüğümüzün 11. maddesinde belirtilen görev ve sorumluluklarla bağdaşmayan bir çok eylem ve söylemleriyle, partimizin yetkili organlarının aldığı ve belirlediği politikalara aykırı görüş ve beyanda bulunmak, partimiz üyeliği ile bağdaşmayacak şekilde, başka platformların kurulmasını desteklemek, bu kapsamda partimiz disiplin ve hiyerarşisine aykırı biçimde hareket etmek suretiyle, partimiz tüzüğünün disiplin hükümlerini ihlal ettikleri gerekçesi ile parti üyeliğinden ihraç edilmişlerdir. Parti tüzüğümüzün 78/4 C ve 78/4 E maddelerini ihlal mahiyetteki eylem ve açıklamalarının yanında, benzeri faaliyetler içerisinde olmak sureti ile parti üyeliğinde ihraç edilmişlerdir” dedi.  

MHP İlçe Başkanlığı yapan 3 isim de ihraç edildi

 

Partiden ihraç edilen isimler arasında geçtiğimiz dönemlerde ilçe başkanlığı görevini yürüten Nedim Can, Faruk Korkmaz Murat Çıraklı’da yer aldı. Bilindiği gibi Nedim Can iki sefer MHP Ünye Belediye Başkan ve milletvekili adayı olurken Murat Çıraklı ise halen MHP’den Ünye Belediye meclis üyeliği görevini yürütmeye devam ediyor.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu