Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
Siyaset
04-09-2017 / 00:07
Ünye`de Kongre Tarihi Belli Oldu
Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş`un Kurban Bayramı`nın ikinci günü Ordu`da gerçekleştirdiği bayramlaşma programı dolayısıyla Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatı bayramlaşma programını arife gününe aldı. Ak Parti ilçe binasında gerçekleşen bayramlaşma programında Ak Parti ilçe Başkanı Arif Ergün, Bayramdan sonra Ak Parti ilçe kongresi tarihinin belirleneceğini belirterek ekim ayında olağan kongreye gidileceğini söyledi.

Ak Parti Ünye İlçe Teşkilatı bayramlaşma programını arefe günü gerçekleştirdi. Bayramın ikinci günü planlanan program Kültür ve Turizm Bakanı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un Ordu’da gerçekleştireceği bayramlaşma programı nedeniyle arefe gününe alındı

Erken Bayramlaşmada İlçe Başkanı Arif Ergün partililerin ve Ünyelilerin bayramını kutladı ve  15 Temmuz’a değinerek, “inşallah bizlere 15 Temmuz gibi bir acı Allah bize yaşatmasın. Biz bu acıyı unutmayacağız. Bu vesile ile şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize sağlıklı günler diliyorum” dedi.

Başkan Ergün Ak Parti teşkilatlarında kongre süreci ile ilgili açıklama yapan Arif Ergün, ” biz tarih olarak 30 Eylül olarak bildirdik. Ancak netlik kazanmadı. Ordu’nun bazı ilçelerinde kongre tarihleri belli oldu. Ordu’da süreç Korgan ile başlayacak. Bayramdan sonrada ilçemizin tarihinin belli olmasını bekliyoruz” dedi.

Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat bayramlaşma programında yaptığı konuşmada “bayramlar birlik beraberliğimizi tamir etme günleridir. Varsa bir kırgınlık bayram vesilesi ile giderilerek kucaklaşılmalıdır. Ak Parti’nin ana fikri ve programını herkes biliyor. Ülkemizde ve dünyada da taktir gören programında da ana meselemiz memlekettir gerisi teferruattır. Bayram vesilesiyle bir araya gelerek bayramlaşma programı gerçekleştiriyoruz. Bir takımız ve güzel bir takımız. Bu nedenle herkesin bayramını tebrik ediyorum” dedi. Çanak’tan, Partililere Sosyal Medya Uyarısı! Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak yaptığı konuşmada partililerin bayramını kutlarken birliktelik vurgusu yaptı. Çanak, “siyasette birlik ve beraberlik önemlidir. Bunu kim ne kadar paylaşabilirse o kadar çok yukarıda kalır. Ama maalesef Müslüman coğrafyanın beraber yürüyememe, birlikte konuşamama gibi bir handikabı var. Bunu biz Türkiye’de de, Ordu’da da yaşıyoruz. Geçmişte Ünye’de Ordu’da anlı şanlı siyaset yapanlar olmuştur. Ama bugün herkesin yaptığı öteki yerde karşısına çıkıyor. Bence siyaseti de böyle bir bölüm, böyle bir fasıl olarak görmek lazım. Bizim birbirimizle alıp veremediğimizin olmaması lazım. Eğer olursa zaten bu işlerin yanlış yapıldığını, yanlışın da sonuç olarak bizi de başarısızlığa götüreceğini herkesin de görmesi lazım. Siz bu masanın başında toplanan arkadaşların hepsi Ünye’yi iyi bilen insanlarsınız” dedi.

Çanak Ordu’dan örnek vererek “geçmiş dönemde anlaşamadığınız belediye başkanları, Milletvekilleri olmuştur. Bunları çözmek bunlarla kavga ederek olmaz. Bunlarla kavga edilir ama bu kavganın nitelikli ve seviyeli olması lazım. İçimizden bir arkadaşımıza sosyal medyada bir şeyler yazarak, sonrada bayramlarda bir araya gelerek baz şeyleri çözemeyiz. Bunların hepsi sahtedir. Oysa birbirimizi kandırmaya ihtiyacımız yok. Sosyal medyadan bir şeyler yazmak, yorumlamak bizler için de sizler içinde çok uygun değil “dedi. Fındık Ak Parti’nin Gündeminde Yok Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak ve Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat’ın konuşmasında fındıkla ilgili değerlendirme yapılmaması ise dikkat çekti.

 

Ak Parti Ünye İlçe Binası’nda gerçekleştirilen programa Ak Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak ve Ak Parti Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Hamarat katıldı.

 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu