ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Siyaset
03-12-2017 / 19:37
MHP, Ünye`de görücüye çıktı
MHP Ünye İlçe teşkilatı, teşkilata yeni katılan üyelerle tanışma amacıyla kahvaltı programı düzenledi. Programda yeni üyelere rozetleri de takıldı.

Programda konuşan MHP Ünye İlçe Başkanı Fazlı Yüksel; “Sözlerime Cennet mekân Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in ‘Ülkücü MHP’de olur, ülkücünün nişanesi hem ocaklı hem de MHP’li olmaktır’ sözleriyle başlamak istiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’ni karalamak için komut alanlar, kötülemek için vicdanlarını aldıranlar 2 yıldır gerçek yüzlerini göstermişlerdir. MHP’yi içten içe çürütmek için aldıkları talimatlara harfiyen uydular. Taşıdıkları kini kustular, kimliğimizi kullanıp anılarımıza sığınıp nifak kurşunu sıktılar. Türk düşmanlarından el aldılar, ama bunu her fırsatta inkâr ettiler. Ülkücülerin temiz ve saf duygularını geldikleri makamları kendi çıkar ve menfaatleri için kullandılar. Ülkücüler namerde el açmaz. Bu davadan dönmez, emanete asla leke sürmezler. Bu dava buralara kolay gelmedi. Böyle büyük bir davayı küçük düşürmeye çalışmak siyasi aymazlıktan öte geçmez. Daha dün Kerkük sevdalıları buluşması ile Kerkük’ün tarihini değiştiren MHP, Türk düşmanlarının tahammül edemeyeceği bir heybetle 3. Türk Gençlik Kurultayını toplamıştır.” dedi.

-“MHP Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı sisteminin iktidarı olacak bir partidir”-

MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz, MHP’nin 2019 yerel ve genel seçimlerinde büyük başarı elde edeceğini belirterek şunları söyledi:

 “MHP, 48 yıldır kardeşliği ve dostluğu ilelebet götüren bir dava. MHP, bayrağın inmemesi, ezanın susmaması, vatanın bölünmemesi için kucaklaşan bir dostluk. MHP’li demek, Türk ve birlik demek. Bir evlat babasız büyüyebilir ama anasız büyüyemez. Vatanda bizim anamız olduğu için biz vatanımıza sahip çıkıyoruz. MHP ülkesi ve bayrağı için şehit vermiş bir teşkilat. Başka partilerin sadece liderlerine rahmet okunur, biz ülkücü sayfalardaki kardeşlerimize rahmet ve dua okuruz. 5 bin şehidi olan binlerce gazisi olan bir hareketiz. Üç beş köşe yazarlarına MHP’ye söz ettirmeyecek bir teşkilatız. MHP’nin bittiğini söyleyenler, köşe başında, masa başında oturacaklarına Kumru’yu, Korgan’ı, Akkuş’u Ünye’yi, Fatsa’yı 19 ilçemizi gezsinler insanların MHP’yi kucakladığını görsünler. MHP inşallah 2019 yerel seçimlerinde 20’de 20, 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Ordu’da 6 vekil çıkaracak ve Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı sisteminin iktidarı olacak bir partidir.”  

-“Suç yeri Türkiye’dir ve yargılayacak olan da asla Amerika değildir”-

Son günlerde Türkiye gündeminden düşmeyen Reza Zarrab davası için eleştirilerde bulunan Enginyurt, söyle konuştu:

“Türkiye uzun yıllar aradan sonra çok önemli bir süreçten geçiyor. ABD, AB ve NATO Türkiye içerisindeki iş birlikçileri ve hainlerini yanlarına alarak Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni köşeye sıkıştırmak bölmek ve parçalamak istiyor.1110 yılında Hollanda’nın küçük bir kasabasındaki kilisede birleşerek haçlı ittifakını kuranlar Kılıçarslan’nın torunlarından, Fatihin torunlarından, Mustafa Kemal Atatürk’ün torunlarından intikam almak için yeniden seferber oldular. 2016 yılında Devlet Bahçeli uyardı ‘Amerika’ya gitmeyin, çoluğunuzu çocuğunuzu, memurunuzu, bakanınızı göndermeyin. Zira orada ki şarlatan İranlı işbirlikçi olup sizi ihbar edebilir. Sizi ihbar ettiğinde de Türkiye’de ki gibi sizi kurtaracak hakim, savcı bulamayabilirsiniz’ dedi. Bahçeli’yi dinlemediler. Bugün Türkiye ağır bir bedel ödüyor. Bir Türk Milliyetçisi olarak söylüyorum bu dava Türk Milletine karşı açılmış bir davadır. Bu dava adalet davası değildir. Amerika’nın adaleti varsa, o zaman ilk olarak 15 Temmuz günü 259 insanımızı şehit eden binlerce insanımızı yaralayan kanlı katil Fetullah Gülen 400 dönüm arazi üzerinde Pensilvanya’da it gibi besleniyorsa önce ondan hesap sormalı. Amerika bu hesabı sormuyorsa adil değildir, Amerika katildir. Rıza Zarrab yargılanacaksa Türkiye’de yargılanmalı. Dört Bakan yargılanacaksa Türkiye’de yargılanmalı. Suç yeri Türkiye’dir ve yargılayacak olan da asla Amerika değildir.”

-“Bunlara ülkücü hareketin içerisinde ne verilmedi?”-

Konuşmasında Ünye İlçe Teşkilatından istifa edenleri de eleştiren Enginyurt; “Ünye’de MHP teşkilatından ayrılan kişiler var, sizlerde tanıyorsunuz. Emin olun hiç biri siyasi ve ideolojik endişelerle ayrılmadılar partiden. Nefsi ve hissi bir tavırla ayrıldılar. Vekil olamadık diye, belediye başkanı adayı olamadım diye, belediye meclis üyesi olamadık diye, Devlet Bahçeli’nin yanına gittim bana selam vermedi diye, Cemal Enginyurt benimle karşı karşıya kaldı diye, nefsi ve hissi sebeplerle bu partiden ayrıldılar. Bu partiyi terk ederken sözde intikam almak için ayrıldılar. İyi niyetle değil. Hizmet için değil. Bu memlekete hizmet eden kim olursa olsun başımızın üstünde yeri var. Biz hizmet eden insana asla kötü çıkmayız. Bunlara ülkücü hareketin içerisinde ne verilmedi? İlçe başkanı oldular, belediye başkan adayı oldular, milletvekili adayı oldular, belediye meclis üyesi de oldular. MHP’den belediye meclis üyesi olup da kötü parti’ye gidenler var.”dedi.

-“Ben Ahmet Çamyar’ı gündemde, mahalle dedikodusu ile görüyorum”-

Konuşmasında Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar’ı da eleştiren Enginyurt, “Ünye Belediye Başkanı Ahmet Çamyar değil mi? Ahmet Çamyar Ünye’nin içine etti. Berbat bir Ünye var şuan da. Hele Ünye’nin köylerinde damla hizmet yok. Büyükşehir arada bir asfalt yol yapıyor, nasıl yollarımı beğendiniz dimi? diyor. Köyden şehre inecek 10 lira minibüs parası var mı köylüde, yok. Bu belediye meclis üyesi arkadaşlarımız hiç Ünye Belediyesi’ni eleştirmiş mi? Tek laf ettiler mi? Yatsınlar kalsınlar İdris Naim Şahin’e dua etsinler. Hastane yaptı, çevre yolu yaptı. Onunla götürüyorlar şuanda. Ahmet Çamyar’ın 2014 yılında verdiği sözleri bir hatırlayın. Hangisiyle gündemde. Ben Ahmet Çamyar’ı gündemde mahalle dedikodusu ile görüyorum. Ak Partiye oy verip de işe alacağız diye oy verdikleri bir tane gariban çocuğunu işe almadılar. Ya zengin çocuklarını ya da belediye meclis üyesi çocuklarını aldılar işe. Ama fakirin çocuğu işe girmedi.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından MHP Ünye İlçe Teşkilatına yeni katılan 150 yeni üyeye Cemal Enginyurt,  MHP Ordu İl Başkanı Köksal Yılmaz ve İlçe Başkanları rozetlerini takdim ettiler. 

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu