Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
Siyaset
02-02-2015 / 10:31
Akyol 9 Şubat`ta istifa ediyor
AK Parti İl Başkanı Hüseyin Akyol milletvekili aday adayı 9 Şubat`ta istifa ederek açıklayacak.

9 Şubat 2011 tarihinde AK Partide İl Başkanı olarak atanan ve 4 yıldır il başkanlığı yapan       Hüseyin Akyol 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.

“4 yıl başarılarla dolu”

“4 yıl siyaset için uzun bir zaman, buraları hesap etmeden il başkanı olmuştum diyen Akyol; “Başarılı bir il başkanlığı dönemim oldu. Bunu çok rahatlıkla söyleyebilirim. Allah’a hamdolsun yüzümüzün akıyla tamamladığımız bir dönem geçirdik. 2011 genel seçimlerindeki 5-1’lik başarı, ardından 30 Mart seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde görünen net bir başarıdır. En önemli olanda Ordu’nun Büyükşehir olmasında elde ettiğimiz başarı çok ciddi şekilde irdelenmesi gereken, bizim arkadaşlarımızla beraber yaptığımız müthiş bir rekordur” dedi.

“İstişare sonucu karar aldım”


Akyol açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; “Elde edilen başarıları alt alta koyduğumuz zaman kendimize diyoruz ki; bu dönemi başarıyla geçirmişsin ve artık bir dört yıl daha böyle devam edeceğinize kamuoyu bizi tanıdı kendimizi izah ettik. Kendimizi anlatma fırsatı bulduk. Bizim ne yaptığımızı ve ne yapabileceğimizi biliyor. Bu yönde de artık bir karar vermemiz lazımdı. Bu kararımız da inşallah Ordu’ya siyasetin bir başka tarafında hizmet etme hevesiyle yola çıktık. Önümüzdeki seçimlerde Milletvekili aday adayı olmayı tüm arkadaşlarımızla yaptığımız istişareler sonrası düşündük. 9 Şubat 2011’de aldığım görevi yine 9 Şubat’ta bırakacağım”

 

Ordu Hayat

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu