ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Sağlık
27-02-2013 / 23:23
Çakırtepe Hastanesi Kadrosunu Güçlendirmeye Devam Ediyor
Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Kadrosuna Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Uzm. Dr. Ömer Faruk BARÇAK`ı ekledi.

 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Kadrosuna başarılı bir ismi ekleyen Çakırtepe Hastanesi, Uzm.Dr. Ömer Faruk BARÇAK ile fizik tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerini verecek.
Çakırtepe Hastanesinde hasta kabulüne başlayan Uzm. Dr. Ömer Faruk BARÇAK 1981 Trabzon doğumlu olup; lise öğrenimini Yomra Fen Lisesinde tamamlamıştır. 2005 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun olan Barçak, 2005-2006 yılları arasında Ankara Dışkapı Hastanesinde Biyokimya asistanlığı, 2006 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Fizik Tedavi Rehabilitasyon Bölümünde asistan olarak göreve başladı. Uzmanlığını KTÜ de tamamlayan Uzm. Dr. Ömer Faruk BARÇAK , 1,5 yıl Ünye Devlet Hastanesinde Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı olarak görev yaptı.
 
27 Şubat 2013 tarihi itibari ile Özel Ünye Çakırtepe Hastanesinde hasta kabulüne başlayan Uzm. Dr. Ömer Faruk BARÇAK, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon ile ilgili şunları kaydetti;
 
         ‘Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, öncelikli olarak hareket sistemini ilgilendiren, hastaların vücudunun dışından uygulanan, ancak yumuşak dokuları ve eklemleri etkileyebilen aletlerle tedavi etme yöntemi olarak tanımlanabilir. Fizik Tedavinin kelime anlamı onarmak, yeniden işe yarar hale getirmektir. Fizik Tedavinin amacı kişinin herhangi bir kaza veya hastalık sonucunda günlük yaşamını sürdürebilmesi için gerekli olan vücut fonksiyonlarının kaybolması veya azalması halinde hastayı eğitim, egzersiz, fizik tedavi ve diğer tedavi tekniklerini kullanarak mümkün olan en iyi düzeye getirmektir’ dedi.
Fizik Tedavinin maalesef toplumumuzda fazla bilinmediğine dikkat çeken Dr. BARÇAK ‘ Özellikle ilgilendiğimiz rehabilitasyon kısmı, beyin kanaması geçirmiş, felç olmuş bir hastanın ayağa kalkıp tekrardan mesleki ve sosyal yaşantısına dönmesini sağlamaktır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon akut ve kronik ağrılarda, bel fıtığı, boyun fıtığı, kas hastalıkları, boyun tutulması, kemik zayıflığı, ortopedik ameliyatlar sonrası gelişen eklem sertlikleri ve romatizma hastalıklarından romatoid artrit başta olmak üzere bir çok hastalığı içinde barındırıyor.’ diye konuştu.
 
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu