ÜDH “14 Mart Tıp Bayramı”nı kutladı
EDS`de son düzenlemeler yapılıyor
Yaşlı Adam Yol Kenarında Ölü Bulundu
Ordu`da Trafik Kazası: 1 Yaralı
Sağlık
01-11-2011 / 22:27
Ünyelileri Organ bağışına davet etti
Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi Kurumsal Pazarlama ve İnsan Kaynakları Müdürü Cihan BAŞOĞLU 31 EKİM 6 KASIM Organ Bağış Haftası nedeni ile bir açıklama yaptı. Yapılan açıklamada Organ Bağışının önemine değinildi.

 

Açıklamayı yapan Kurumsal Pazarlama ve İnsan Kaynakları Müdürü Cihan BAŞOĞLU ‘Ülkemizde Organ Bağışı ve organ nakli sayılarının yetersizliği son dönem Organ yetmezliği nedeni ile tedavi görmekte olan bir çok hastanın organ beklerken hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu bağlamda organ yetmezliği önemli bir sağlık sorunu olarak karşımıza çıkmaktadır. Böylesine önem arz eden bir sağlık sorunun çözümü ise organ bağışına duyarlı insanlarımızdır.’
 
‘Ülkemizde 2010 Yılı itibari ve resmi verilere göre 55.587 diyaliz hastası var. 19.671 hasta organ nakli beklemektedir. Böbrek nakli bekleyen hasta sayısı 17.679. 2010 yılında 900 kişi uygun organ bulamadığı için hayatını kaybetmiştir. Bu yıl 653 böbrek hastası nakil gerçekleşmediği için ölmüştür. Bunlar sadece resmi verilerdir ve resmi olmayan verilerle bu rakamlar daha da yukarılara çekilmektedir. Bu nedenle Organ bağışı noktasında daha duyarlı olmamız gerekiyor. Bir gün bizim ve sevdiklerimiz için de gerekebileceğini asla unutmayalım.   Organ nakli bekleyenlerin umudu olalım ve insanlık adına bir el de biz uzatalım.’ şeklinde konuştu.
 
Son olarak 31- Ekim 6 kasım tarihlerinde Ünye Belediyesi- Özel Ünye Çakırtepe Hastanesi- Ünye Müftülüğü ve Ünye Kaymakamlığı işbirliğinde Organ Bağış Haftası nedeni ile Organ Bağış Kampanyası başlattıklarını belirten Cihan Başoğlu’ bu tarihler arasında meydanda standımız hazır bekleyecek ve bir hafta boyunca bilgi almak isteyen vatandaşlarımız bilgi alabilecek ve bağışta bulanabileceklerdir.’ dedi.
 
Bölgede böylesine geniş çaplı bir çalışmanın ilk olduğunu belirten Cihan BAŞOĞLU’ Ünye Belediyesi ve Sayın Başkanımız Ahmet ARPACIOĞLU’na, Sayın Ünye Kaymakamımıza ve Sayın Ünye Müftümüze vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür ediyorum.’ dedikten sonra,   ‘Herkesi Organ Bağışına destekte bulunmaya davet etti.’
 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu