Memur-Sen`den Zeytin Dalı Harekatı`na Destek
3 İlçede Binalar Artık Tek Renk
Ordu`dan Mehmetçiğe Kavrulmuş Fındık
Ünye Küçük Sanayi esnafı, kentsel dönüşüm mağduru!
Medya
19-01-2014 / 23:24
Gökalp Gündemi Ünye`de Değerlendirdi
Atatürk Parkı Sosyal Tesisleri`nde ki buluşmada Gökalp Türkiye Gündemini değerlendirirken, tarihten örnek verdi.

 

20 yıla yakın borsalarda yöneticilik yaptığını ifade eden Yazar Gökalp, “1994 yılından itibaren birçok kriz yaşadım. Bu ülkenin son 11 senede yapılan yatırımlarını bir kenara bırakırsak, bu ülkenin insanlarının bir onuru bir haysiyeti var. 10 senelik süreçte her şeyden önce yaşadığımız bu dönemde geldiğimiz nokta ortada. Bu ülkenin Başbakanının aldığı noktadan getirdiği yere kadar İMF’ye karşı olsun, Dış Sermayeye karşı olsun ve bütün ülkelere karşı olsun bu durum göz ardı edilemez. Sadece sağlıkta, eğitimde yapılan hizmetlerden bahsetmek bence yeterli değil” dedi.

 

 

IMF’den Kurtulmak Kolay Bir İş Değil

Türkiye’nin kötü bir yanının da başarılarını göz ardı etmesi olduğunu ifade eden Şafak Gazetesi Genel Müdürü ve Yazarı Mehmet Ziya Gökalp, “IMF gibi bir belki ağır bir tabir olacak ama ülkelerin kanını emen bir kurumu Türkiye’den söküp atmak öyle tahmin edildiği kadar kolay bir olay değil.  Bakın Yunanistan’ın yaşadığı krizde 260 Milyar Dolar yardım yapıldı, bunun 100 Milyar Dolarını silmelerine karşın Yunanistan krizden çıkmış değil. Nüfusu 13 Milyonluk bir ülkeden bahsediyoruz. O yüzden özellikle son 11 yılda yaşadıklarımız muhtıralar olsun, parti kapatmak olsun, Türkiye’nin sadece kendi içinde değil, Dünya gündemi içerisinde geldiği nokta olarak ta değerlendirmek gerekiyor” dedi.

 

Bundan Sonrada Yaşanabilir

 

Yazar Gökalp bu tür sorunların bundan sonrada yaşanmasının muhtemel olduğunu ifade ederek, “Türkiye büyüdükçe, Dünya’nın gündeminde yer aldıkça, Dünya’nın etkili birkaç ülkesi olmaya devam ettikçe bunları yaşayacağız” dedi.

 

2002’den Önce Yaşadıklarımı Yaşamak İstemiyorum

 

Türkiye’nin başına nereden sıkıntı geleceğinin belli olmadığını vurgulayan Yazar Gökalp, “bir gerçeği görmek zorundayız. Bu yaşadıklarımızla Türkiye gerçekten çok ciddi bir karanlığa sürüklenmek isteniyor. İnşallah bunların hepsini bir millet olarak el ele vererek aşacağımıza inanıyorum. Bizim burada olmamızın nedenlerinden bir tanesi de budur. Türkiye’nin her yerine giderek gerçekleri, yaşadıklarımızı olduğu gibi anlatmak, insanlarla bunu paylaşmak, herkesi de bunu anlatmaya davet etmek. Derdimiz bu. 2002’den önceki yaşadıklarımı yaşamak istemiyorum. Kimsenin de yaşamasını istemiyoruz. Eğer istemiyorsak hepimize görevler düşüyor” dedi.

 

Yorumlar Toplam 0 Yorum Yapılmış
    Bu Yazı İçin Henüz Yorum Yapılmamış
Bugünkü Gazete Manşetleri
Link Bankası
Hava Durumu